Nejzajímavějším tématem voleb se stává Andrej Babiš mladší. Rozhodl se “oddělat” svého otce

Už to vypadalo, že letošní předvolební kampaň bude mimořádně nudná a bude se muset obejít bez zajímavějších témat. Pravdou je, že z hlediska řešení skutečně závažných problémů pro tuto zemi to nevypadá příliš dobře. Složitější témata nedostávají prakticky žádný prostor. Opozice se jednoduše rozhodla, že bude cílit na Andreje Babiše a buď to vyjde, nebo ne.

V posledních týdnech to začalo vypadat, že to dost možná nevyjde, protože Hnutí ANO začalo v průzkumech opět posilovat a vyšvihlo se dokonce na první místo. Jenže do kampaně teď promlouvá nečekaná síla, která může mít ještě velmi zajímavou dynamiku. Syn premiéra se totiž rozhodl, že udělá vše pro to, aby jeho otec už tuto zemi neřídil.

Andrej Babiš mladší nejprve v rozhovorech prohlásil, že by jeho otec tuto zemi řídit neměl a očastoval ho několika nepěknými nadávkami. Následně se ze svého švýcarského exilu rozjel do České republiky, aby se pustil do své vlastní kampaně. Ta má kromě sesazení premiéra za cíl také rehabilitaci osoby Babiše mladšího, o němž si v důsledku výroků jeho otce mnozí myslí, že je psychicky narušený.

Jeho počínání teď však vypadá mimořádně pragmaticky a také sympaticky, protože se nebojí kooperovat s úhlavními nepřáteli Andreje Babiše staršího. A tak se stalo, že Pavlovi Novotnému do Řeporyjí přivezl krabice koblih, následně se za svého otce omluvil Miroslavu Kalouskovi, se kterým zašel na pivo a další partyzánské akce jsou na spadnutí.

Zkrátka, Andrej Babiš mladší se rozhodl, že svého otce politicky oddělá. A zjevně je ochoten pro to udělat hodně. Skutečnost, že to není zrovna malý kalibr, dokládá i mlčení premiéra a jeho marketingového týmu. To je přesný opak jejich běžné taktiky, kdy po jakémkoliv napadení přichází tvrdý protiútok.

Jenže marketingoví mágové Babiše dobře ví, že proti vlastní rodině se bojuje špatně. Ať už uděláte cokoliv, vždycky to pro vás nebude vypadat dobře. Proto volí premiér mlčení. Jak ale aktivit Babiše mladšího přibývá, tím roste i nutnost toho, aby k nim otec zaujal nějakou pozici.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
69 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments