Nejzajímavějším tématem voleb se stává Andrej Babiš mladší. Rozhodl se “oddělat” svého otce

Už to vypadalo, že letošní předvolební kampaň bude mimořádně nudná a bude se muset obejít bez zajímavějších témat. Pravdou je, že z hlediska řešení skutečně závažných problémů pro tuto zemi to nevypadá příliš dobře. Složitější témata nedostávají prakticky žádný prostor. Opozice se jednoduše rozhodla, že bude cílit na Andreje Babiše a buď to vyjde, nebo ne.

V posledních týdnech to začalo vypadat, že to dost možná nevyjde, protože Hnutí ANO začalo v průzkumech opět posilovat a vyšvihlo se dokonce na první místo. Jenže do kampaně teď promlouvá nečekaná síla, která může mít ještě velmi zajímavou dynamiku. Syn premiéra se totiž rozhodl, že udělá vše pro to, aby jeho otec už tuto zemi neřídil.

Andrej Babiš mladší nejprve v rozhovorech prohlásil, že by jeho otec tuto zemi řídit neměl a očastoval ho několika nepěknými nadávkami. Následně se ze svého švýcarského exilu rozjel do České republiky, aby se pustil do své vlastní kampaně. Ta má kromě sesazení premiéra za cíl také rehabilitaci osoby Babiše mladšího, o němž si v důsledku výroků jeho otce mnozí myslí, že je psychicky narušený.

Jeho počínání teď však vypadá mimořádně pragmaticky a také sympaticky, protože se nebojí kooperovat s úhlavními nepřáteli Andreje Babiše staršího. A tak se stalo, že Pavlovi Novotnému do Řeporyjí přivezl krabice koblih, následně se za svého otce omluvil Miroslavu Kalouskovi, se kterým zašel na pivo a další partyzánské akce jsou na spadnutí.

Zkrátka, Andrej Babiš mladší se rozhodl, že svého otce politicky oddělá. A zjevně je ochoten pro to udělat hodně. Skutečnost, že to není zrovna malý kalibr, dokládá i mlčení premiéra a jeho marketingového týmu. To je přesný opak jejich běžné taktiky, kdy po jakémkoliv napadení přichází tvrdý protiútok.

Jenže marketingoví mágové Babiše dobře ví, že proti vlastní rodině se bojuje špatně. Ať už uděláte cokoliv, vždycky to pro vás nebude vypadat dobře. Proto volí premiér mlčení. Jak ale aktivit Babiše mladšího přibývá, tím roste i nutnost toho, aby k nim otec zaujal nějakou pozici.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Ještě poměrně nedávno bylo českým domácnostem doporučováno, aby přešli z kotlů na tuhá paliva na plynové kotle. Ty tu s námi měly být desítky let, a to i v rámci přechodu na nízkoemisní energetiku. Nikdo totiž nepočítal s tím, že se někdo pokusí ve snaze o co nejekologičtější provoz skoncovat právě i se zemním plynem. Takhle to brzy bude Jenže přesně to se teď děje. Ačkoliv se o tom stále příliš nemluví, faktický konec plynových kotlů už je v rámci Evropské unie naplánován. Stát by se tak mělo již v roce 2029. To není zrovna vzdálený termín, jelikož to nastane za pouhých pět let. Ještě to sice není schváleno, avšak všechno k tomu směřuje. V Evropě jsme si v poslední době zvykli dávat podobné závazné cíle, byť je otázkou, co se stane, až do těchto termínů dospějeme, ale nebudeme mít hotová náhradní řešení. Termíny se pochopitelně mohou prodlužovat, ovšem když je k něčemu dopředu vydán zákaz, znamená to především to, že výrobci se na daný výrobek přestávají orientovat a pochopitelně začnou i omezovat a zastavovat jeho produkci. Pakliže tedy pojedeme na této notě, v roce 2029 žádné nové plynové kotle stejně nebudou, jelikož se již nevyrobí. V tento rok by měl začít platit zákaz jejich prodeje. Nikoliv snad přímo, ovšem zajímavou oklikou. Nesmyslná účinnost V rámci snahy o takzvaný ekologický design budou připuštěna pouze taková zařízení, která budou mít minimální účinnost 115 procent, a to namísto současných 86 %. To je hodnota, kterou plynové kotle nemohou splnit. Jednoduše tak z nabídky budou muset vypadnout. Čtěte také: Loni si koupili tepelné čerpadlo za 500 tisíc, aby ušetřili. Teď Češi litují, stát jim schválně zdražil elektřinu o desítky tisíc A jak to bude dále, už není těžké uhodnout. Nějakou dobu se ještě nechají běžet ty plynové kotle, které už jsou v domácnostech nainstalované, ovšem postupně se začne zvyšovat tlak na to, aby se i ty definitivně vyměnily za tepelné čerpadlo, navzdory tomu, že do řady domů není toto zařízení vhodné. A potom přijde zákaz, podobně jako letos s kotly 1. a 2. emisní třídy, které od září tohoto roku již nesmíte používat, a to pod hrozbou pokuty. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Placení daní je nutnou, avšak velmi neoblíbenou součástí života. Málokdo to chápe v širším celku, že hrazením těchto poplatků přispívá na provoz státu, případně si hradí důchodové a zdravotní pojištění. Ať už jsou daně jakkoliv vysoké, vždy vám bude připadat, že byste měli platit méně. Jak optimalizovat daně v roce 2024 Dá se na to ale podívat také z druhé strany. A sice, že vysoké daně jsou vlastně příjemnou starostí. Nutnost je platit totiž znamená mimo jiné to, že vyděláváte poměrně slušné peníze. Ale takto to asi nikdo nechápe. Pravdou ale je, že lidé se stejnými výdělky mohou platit velmi rozdílné sumy. Záleží totiž hodně na tom, jak dobře své daňové přiznání optimalizujete a zda využijete veškerých možností, jak si zátěž snížit. K tomu jsou nejlepší slevy na dani, které v některých případech můžete letos, tedy za rok 2023, uplatnit naposledy. Jde například o školkovné ve výši 17 300 Kč za každé dítě, ale třeba i slevu na manželku ve výši 24 840 Kč. Dále to jsou třeba sleva na studenta nebo na první, druhé, třetí a další dítě. Jaké slevy na dani lze za rok 2023 uplatnit TitulMaximální sleva na daniSleva na poplatníka30 840 KčSleva na první dítě15 204 KčSleva na druhé dítě22 320 KčSleva na třetí a další dítě27 840 KčSleva na invaliditu 1. a 2. stupně2 520 KčSleva na invaliditu 3. stupně5 040 KčSleva na držitele průkazu ZTP/P16 140 KčSleva na manželku/manžela24 840 KčSleva na manžele ZTP/P49 680 KčSleva za umístění dítěte – školkovné17 300 KčSleva na studenta denního studia4 020 Kč Jak dále ušetřit? Slevy na dani se odečtou přímo z daňové povinnosti a jsou tedy nejefektivnějším způsobem, jak ušetřit. Ovšem máme tu i další možnosti, kterou představují nezdanitelné části základu daně. V součtu jde o sumu, kterou nebudete muset zdaňovat. TitulMaximálně můžete uplatnitÚroky z hypotečního úvěru300 000 KčPenzijní připojištění24 000 KčSoukromé životní pojištění24 000 KčDary30 % ze základu daněOdborové příspěvky1,5 % zdanitelných příjmů nebo 3 000 KčPlatby za zkoušky10 000 Kč, pro ZTP 13 000 nebo 15 000 KčOdběr krve3 000 KčDarování kmenových buněk20 000 Kč Čtěte také: Kdo má v Česku bankovní účet, může okamžitě přijít o 19 400 Kč. Dejte si pozor, jinak budou peníze rychle pryč Dokdy přidat daňové přiznání Jak vidno, možnosti tu stále jsou a byla by škoda jich nevyužít. Pokud jde o termíny, potom na daňové přiznání máte čas až do 2. dubna 2024. Jednoduše si lze ale termín prodloužit tím, že přiznání podáte elektronickou formou. Potom musíte splnit termín 2. května 2024. Obecně se počítá ještě se lhůtou pěti dnů, v rámci které vám nebude vyměřeno penále. Potom už ale úřady postupují tvrdě. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Málokterý obchodní řetězec se v České republice těší takové oblibě jako právě Pepco. To zde našlo skutečně vděčnou cílovou skupinu v podobě nízko a středněpříjmových domácností, které tam často odbavují značnou část svých nákupů, jež se týkají vybavení do domácnosti nebo oblečení, ať už pro sebe nebo pro děti. Divoký konec Velkou výhodou Pepca jsou jednoznačně velmi příznivé ceny, kterým specializované obchody nemohou konkurovat. Důvodem je poměrně úzký a omezený sortiment, který se navíc pravidelně střídá. To představuje další motivaci, proč obchody navštěvovat častěji – aby vám zkrátka nic neuniklo a sehnali jste všechny výhodné nabídky. Zdálo se, že obchodní model Pepco je nepřekonatelný a bude dále prosperovat. Jak se ale ukazuje, někde už naráží na své hranice. V sousedním Rakousku teď řetězec oznámil doslova šokující novinky. Nedokázal se tu prý náležitým způsobem prosadit, a tak tu končí. Tento konec má ovšem trpkou příchuť krachu, jelikož Pepco v Rakousku jde rovnou do insolvence, což není znak nějakého úspěšného podnikání. Podle toho to také vypadá, jak uvádí server Der Standard. Okamžitě bude zavřeno všech 73 prodejen, které tu řetězec měl, a navíc bude propuštěno 680 zaměstnanců. Prý to tak bude lepší Podle vyjádření společnosti se na rakouském trhu nepodařilo dosáhnout potřebných výnosů z prodeje. Firma, která se obchoduje na varšavské burze cenných papírů, si od odříznutí nevydělávající části byznysu slibuje vylepšení celkového hospodaření. Pepco chce nadále expandovat v západní Evropě i na trzích, kde již působí, jako je Česká republika. Všechno už se ale nejeví tak růžově, jako ještě před pár měsíci. Firma již dříve oznámila, že bude muset fungovat efektivněji a zvažovat, do čeho se pustí. Čtěte také: Pepco je v problémech. Chystá obrovské změny, dotknou se i České republiky Pravdou však je, že pokud jde o český trh, ten patří pro Pepco k vůbec nejvýnosnějším, a pokud bude značka nadále fungovat, zřejmě bude působit i tady. Je ale třeba také říct, že mu roste konkurence v podobně zaměřených řetězcích, jako je například Tedi, Action nebo Kik. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

69 Replies to “Nejzajímavějším tématem voleb se stává Andrej Babiš mladší. Rozhodl se “oddělat” svého otce

 1. nechápu jam muže postižený syn spíš ubožák se spojit ještě s větší špinou zlodějem zlodějským ožralou křivákem humusem Kalouskem obecným blbem Novotným všichni jsou narušený jedna tlama horší neždruhá zmetek vedle zmetka neskutečná stoka! Jak mohl chytrý,pracivitý,mimořádně nadaný Babiš stvořit takové pochroumané jelito!

    1. Trochu ti ten chytrý, ´´pracivitý´´ a ve lhaní a zlodějnách mimořádně nadaný Babiš vylízal marmeládu, kobliho jelitoidní. Lidi jako ty, by měli léčit…. Elektrošoky a skotskými střiky! Jste chudáci, kteří se nechali obelhat a je mi líto nás všech, co kvůli vám musí trpět. Jste podobná choroba země, jako byli kovaní komunisté

     1. Máš super naladěný mozek jako dá se říci (slušně) primitivní Novotný. Již máte připravený pokojíček u Chocholouška. Ubožáku.

     2. kolik jsi si bral matroše ty vyhulená makovice proto volíš smečku smažek hned se pozná hulič!!

  1. Právě takoví retardovaní idioti a křivácí tvého ražení jsou typickými voliči mimořádně bezpáteřního a zlodějského stébáckého čobola Bureše.Odporná pakáž!

  2. Největší zrůdou je tu Andrej Babiš. Vím z vlastní zkušenosti. Už se všichni proberte.

    1. Měl by si se vrátit mámě do kundy a nechat se tátou znova přemrdat. Nejspíš byla tvoje máma děvka a černej kupec tě pigloval v mámině břiše ocasem do hlavy. Jinak mi nevysvětlíš, jak můžeš takhle urážet lidi a být tak nechutně sprostý…

  3. Pavle, mluvíte mi z duše. Ještě bych dodala, že chlapec je fakt ubožák. Možná mu slíbili nějaké peníze za tu kampaň. A pokud si léčí nějaké své komplexy, tím hůř. Tohle se fakt nedělá.

  4. No když se dívám na fotku Babiše ml.tak mi připadá normální,ale když čtu tvůj příspěvek tak asi jsi postižený spíš ty.

 2. Jedno z nejhorších věcí, je zneužití postiženého jedince k politickým nebo korporátním zájmům. Takhle už byla zneužita Greta a teď i Babišův syn. Babiše zrovna nemusím, ale je to fakt odporné.

  1. Starý Bureš zneužil vlastního syna, tím že z něj udělal ,,spolumajitele” jako první. To že se mu to ,,vrací jako bumerang”, je jen jeho problém, ať si sám vyžere co si nadrobil.

   1. jak mohl chytrý premier zneužit svého dementa toho zneužívají stéjní dementi zloděj,opilec Kalousek a obecný blb Novotný!

  2. A nejodpornější je zneužíval vlastní dítě a házet na něj svoje špinavé kšefty. A přesně tohle Babiš udělal, když na něj a taky na dceru, o které se skoro vůbec nemluví, napsal ten svůj Čapák, aby se pak mohl tvářit, že to von nic, to voni, protože jsou nesvéprávní.

 3. Kalousek Novotný jen potvrdili že zneužít dementa k špiněním otce je neskutečná zvrhlost zloděje zlodějskýho,opilce,a obecného blba!

 4. Je mi zle z toho jak psychiatři špiní lidi nesmyslnými diagnozami. Je mi zle z lidí, kteří se zde hloupě vyjadřují na osobu A B ml.

  1. Jasně všichni ti odborníci léči Babiše ml. jen tak pro nic za nic že ?! V tom připadě by měli ti to lékaři v Česku na Slovensku a Švýcarsku vrátit své diplomy !

   1. Myslíš všichni ti na Ukrajině, pracující pro jeho tatínka?! Nebo ti v USA, kde tak nemocného člověka nechali udělat pilotní zkoušky na dopravní letadlo???

 5. Ubohé přání Demo žumpy ! To by musel být Český volič uplný dement aby pošahanec který se více jak 6 let léčí na klinikách v Česku Slovensku Švýcarsku změnil názor 24.5% občanu volící Ano !!

  1. Ten pošahanec je pilotem, nevím, kdyby nebyl psychicky zdráv, zda by mu to doltoři potvrdili.

 6. tak duševně nemocný člověk ve spojení s kalouskem a novotným není nebezpečný ani přesvědčivý

 7. Už jen to,že se tento “postižený” synáček zviditelňuje s Kalouskem a “Vlasovcem” Novotným něco napovídá.Mám silný pocit,že se jedná o potencionálního adepta na Bohnice.

 8. zneužitý ubožák, no když myslí , že mu to pomůže ke slávě, mně osobně je mi z něj a z toho psychopatického magora, co na lidi vystrkuje zadel, co je schopnej vypustit z té své nevymáchané huby jak lidem přeje smrt, a sprostý je až nechutně….tak z téhle dvojky je mi fakt šoufl! a ještě víc z toho že na takové lidské kreatury, ubožáky je stále upřená pozornost

 9. a můžou si hned založit svou vlastní stranu- Tři šašci, jen nevím zda jim ta frustrace Babišem st. bude jako jejich jediná politická schopnost, stačit.

 10. Na téhle záležitosti mě docela zaráží jedna věc. Někdy v únoru dal tenhle tvor rozhovor, kde sice chválil novináře za to, že si všimli a řádně rozmázli to, jak ho papínek vytáhl na Krym s tím Rusákem, ale jinak působil hodně opatrně a o papínkovi jen tak něco málo naznačil. A že prý nestojí o to, mluvit s policajty, protože stejně na nic nepřijdou. A hlavně, tehdy klidně řekl, že po tom skandálu s Čapákem najednou zmlkl, protože v České republice kvůli tomu vypukly nepokoje, a to on opravdu nechtěl. Takže tehdy bylo lepší, aby jeho skvostný tatíček zůstal u moci. A teď to najednou do něj pálí hlava nehlava a říká, jak veliká je to svině a že by rozhodně neměl vládnout. Zatím jsem si nevšimla, že by se ho na tyhle rozpory někdo zeptal, nebo se o tom aspoň zmínil.

 11. je mi ho líto mladýho babiše ten chudák ještě nepochopil je veden jako zboží na jedno použití po volbách po něm ani pes neštěkne jen by mě zajímalo co bude dělat až skončí volby – viz obchodnice a bojovnice proti babišova ta paní filipová dnes už po ní milionáři ani neštěknou splnila svůj úkol a je zbytečná to samý mladej bábula splní svůj úkol a pak – kdo by si dělal starosti s pitomcem

 12. Když Babiš mladší není českým občanem tak by bylo dobré nestarat se kdo bude vládnout naší zemi. A dokázal už v životě něco?

  1. kdo to má z diskutujících být? Piráti budou rozdávat nanuky a jezdit “Zemákem”. Tak kdo je větší idiot?

 13. To vám chybí inteligence, že nevidíte, že Babiš ml. je zcela zdravý? A co má dělat? Co byste dělali vy? Zajímáte se vůbec o to, jak se v Česku zneužívá psychiatrie? Podáte trestní oznámení, chcete řešit zločin a policie má systémové opatření, za které asi může hlavně Ministerstvo vnitra, že pokud nechtějí řešit trestný čin nebo neumí, tak vás, oběť zločinu, odvezou do blázince. Tam padají na kolena před policií. Nechají si minimálně na 4-5 týdnů každého, koho jim přivezou a krmí zdravé lidi prášky. To všechno za naše peníze, za naše zdravotní pojištění, které neustále roste! Na druhé straně nejsou peníze pro nemocné. Takové svinstvo se nedělo ani za socialismu.

  1. Pani, zcela zdravý dnes není nikdo:) Jestli má jr nějaký zdravotní problém je teď celkem vedlejší, protože dělá PR svému tatínkovi, asi ne vědomě, ale z vlastní blbosti:D

 14. Tenhleten vychcánek není vůbec nijak postižený , je to pouze zákeřný a vypočítavý hajzl !!!

  1. Stejně jako jeho otec. Kdo nepodniká a nedostal se do křížku s Andrejem, neví o co jde.
   Divim se, že ho ještě nikdo ……

 15. Je to borec! Babiš sr. je morální kreatura, která již zcela evidentně na mnoha rovinách prokázala, co je zač! Klukovi držím pěsti, aby to přežil. Ne ve zdraví, ale fakticky

 16. To se tu ale slezlo stádo debilních ryčících Burešovic podsvinčat vystrkujících tupé rypáky ze senkrovny. Páchnoucí udavačská lůza!

 17. Babiše ml. nikdo nezneužívá mimo jeho fotra. To on sám se kontaktuje s politiky. Zřejmě co přestal brát antidepresiva, které mu naordinoval tým jeho fotra je z něho opět normální člověk. Hlavně aby ho nepotkala nějaká nehoda to mu přeji,užil si od fotra muka hlavně , že se z toho dostal.

 18. Kalousek a Pavel Novotný vytáhli Babišova syna jako eso. Člověka, který je mentálně zaostalý. Je to morální dno jednoho z největších arogantních politických podvodníků Kalouska a ubožáka Novotného, který by měl být dávny vykázán ze slušnějších společností, protože je to nemocný člověk. Jeho táta se může za něj stydět.

  1. všichni co tady diskutujete jste sami magoři, protože takhle se vjadřovat je na pováženou. Co si o sobě myslíte, hrdinové.
 19. Zajímavý téma to je akorát pro ty, co takový pindy hltaj. Já se o volbách rozhoduju podle jiných okolností.

 20. Mladý Babiš si užívá, ale nedivím se mu, divím se že hyeny se stahují a chtějí se nažrat .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *