Prohra už na startu. Čeští olympionici prý podváděli kvůli koronaviru

Z nakažených českých olympioniků v Tokiu se stává kauza značných rozměrů. Přestože vyšetřování Českého olympijského výboru nepotvrdilo žádnou systémovou chybu a pouze konstatovalo, že ne všichni sportovci dodrželi opatření v podobě nasazených respirátorů, ve skutečnosti je to celé možná horší, než se zpočátku zdálo.

Šéf Národní sportovní agentury Filip Neuser včera odpálil doslova bombu, když v České televizi oznámil, že zástupci Českého olympijského výboru se nákazu snažili zakamuflovat. Už po přistání v Tokiu totiž zjistili, že jeden z cestujících má pozitivní test na koronavirus. Zástupci pořadatelů olympijských her je pak vyzvali, aby poskytli seznam cestujících. Ve skutečnosti vedle nakaženého, kterým má být podle některých zdrojů lékař tenistů Vlastimil Voráček, sedělo několik sportovců. Olympijský výbor ale zasedací pořádek překopal tak, aby se těchto sportovců netýkala karanténa a případné důslednější testování. Jak se nakonec ukázalo, stejně to ničemu nepomohlo.

Naštěstí. Pokud by tato primitivní lest Českého olympijského výboru vyšla, mohlo to způsobit značné problémy a skandál mezinárodních rozměrů v případě, že by se od českých sportovců nakazili i další.

Dá se tak říct, že čeští olympionici prohráli už na startu, protože se uchýlili k něčemu, co rozhodně nelze označit jako “fair-play” či snad sportovní chování. Pokud by se to potvrdilo, což by, vzhledem k výpovědi některých ze sportovců, jež citoval Filip Neusser, nemuselo být tak složité, je nutné, aby vedení Českého olympijského výboru přijalo zodpovědnost na úrovni svého vedení.

Foto: Český olympijský výbor

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments