Někoho zabijete, varuje Hamáček Čechy v karanténě. Chystá na ně přísné kontroly

Ministr vnitra Jan Hamáček je mužem silných slov, což teď znovu potvrdil. Na tiskové konferenci, která byla primárně určena k zahájení předvolební kampaně sociální demokracie, se vrátil ke svému záměru přísně kontrolovat občany, kteří mají nařízenou karanténu nebo izolaci.

Jan Hamáček už minulý týden prohlásil, že policie ve spolupráci s hygienou chystá kontrolu těchto osob, která dosud neprobíhala. Existovalo přitom vážné podezření, že řada lidí nařízení nerespektuje. Za to přitom v nouzovém stavu nehrozí jen peněžní pokuty, ale i trestní stíhání za veřejné ohrožování.

Pokud porušují karanténu, tak je vysoké riziko, že někoho zabijou. A nevím, jestli je to věc, se kterou je jednoduché žít,” uvedl Jan Hamáček na tiskové konferenci.

Není to přitom poprvé, kdy Jan Hamáček občany varuje předtím, že by někoho mohli zabít. Podobným výrokem proslul už v počátcích epidemie minulý rok, kdy varoval, že v případě nákazy může obyčejná návštěva rodiny či kamarádů znamenat to, že je zabijete.

Kontroly lidí v karanténě se ale zatím nerozjely. Čeká se na zpracování metodiky, kterou by mělo připravit ministerstvo zdravotnictví a hlavní hygienička. “Já naprosto rozumím policejním odborům, že se zdráhají souhlasit, nebo že jsou v rozpacích, že by policisté měli kontrolovat karantény, když jim nikdo neodpověděl na otázku, jak ten policista bude chráněn,” uvedl Hamáček.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments