Německý Kaufland odrovnal Čechy. Pivo Plzeň za cenu, která tu byla před deseti lety. Už volají Fialu, tohle není možné

V poslední době je znovu aktuální srovnávání cen v českých a německých supermarketech. Dříve se hodně mluvilo především o Polsku, kam lidé jezdí masivně nakupovat, ale ukazuje se, že skvěle pořídíte právě i v Německu. Tam si navíc můžete být jisti skutečně špičkovou kvalitou daných produktů.

Naše pivo kupujeme nejdráž ze všech

Nedávno vyvolal bouři Petr Fiala poté, co se odhodlal vydat do jednoho německého obchodu, kde nakoupil kontrolní nákup. Zjistil, že u sousedů je prakticky všechno výrazně levnější a navíc prodáváno ještě ve větších baleních. Symbolem jeho tažení se stala Nutella, kde byl rozdíl až do očí bijící. Ne snad, že by svým nákupem cokoliv vyřešil, ovšem asi nechtěně spustil novou vlnu zájmu o to, za kolik se vlastně v Německu prodávají potraviny, obzvlášť potom ty, které notoricky dobře známe a máme je v oblibě.

Pravdou je, že řada potravin se vyrábí v Německu, a tak mohou výrobci a obchodníci argumentovat tím, že je prodávají levněji v tamních obchodech, jelikož je to domácí trh a nemají třeba takové transportní náklady, jakkoliv je to dosti zvláštní argumentace. Ale co třeba takové pivo Pilsner Urquell, které je jedním z nejvýznamnějších vývozních artiklů z České republiky.

Jde o skutečně prvotřídní produkt, který se neztratí ve světovém srovnání a lidé ho milují po celém světě. Právem na něj můžeme být hrdí, ovšem než zjistíme, že si ho v České republice kupujeme za zdaleka nejvyšší ceny. “V Německu v Kauflandu mají aktuálně Pilsner Urquell za 0,67 EUR. To by chtělo porovnat s Českou republikou, nafotit a pořešit. Nutella hadr,” napsal na svůj Twitter ekonomický novinář Miroslav Motejlek.

Pilsner Urquell vyjde v německém Kauflandu na 16 Kč. / Foto: Kaufland

Nehorázný rozdíl

A skutečně, pohled do aktuálního letáku Kauflandu mluví jasnou řečí. Basa dvaceti piv Pilsner Urquell je tu s klubovou kartou k mání za lidových 13,33 EUR. Jedna láhev tak vychází na nějakých 16 Kč. Za tuto cenu jsme v České republice toto pivo nakupovali naposledy před deseti lety, a to i když bylo v akci.

Čtěte také: Ceny v Kauflandu nemají obdoby. Tohle si jinde než v Česku nemůže dovolit, ale tady mu to lidé baští i s navijákem

Dnes se láhev Pilsner Urquell v českých supermarketech prodává standardně za 31,90 Kč, přičemž nejvyšší slevovou akcí, jaká se obvykle dává, je 25 %. V takovém případě potom stojí láhev 23,90 Kč, tedy stále o nějakých sedm korun více než v Německu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments