Nemocného prezidenta zřejmě v Lánech drželi násilím. Život mu zachránil až Babiš, říká lékařka

Existuje podezření, že okolí Miloše Zemana prezidenta v podstatě uneslo a spolu s ním i jeho úřad. Nejbližší Zemanovi spolupracovníci se podle všeho ze všech sil snaží udržet prezidenta formálně v úřadu, přestože už výkonu této funkce není fyzicky ani duševně schopen.

Je také možné, že prezidenta tito lidé drželi v Lánech téměř násilím a neřídili se lékařským doporučením, odvézt ho co nejdříve do nemocnice. To požadoval prezidentů lékař Miroslav Zavoral už před týdnem, ale bylo to odmítnuto údajně samotným Zemanem. Je však otázkou, nakolik je prezident schopen rozhodovat sám o sobě.

Podle lékařky a bývalé ministryně Džamily Stehlíkové lže Zemanovo okolí o prezidentově stavu a navíc ho drželo v zámku v Lánech. “Nemocného prezidenta držela v Lánech skupina osob bez lékařského vzdělání, bez soudního pověření k opatrovnictví, lhala a tajila jeho nemohoucnost, konala jeho jménem (inscenovala, jak volil). Ohrozila ho tak na zdraví a životě. Zemanův život zřejmě zachránila návštěva premiéra,” uvedla Stehlíková.

Lékařka tak naráží na skutečnost, že pro Zemana si přijela speciální sanitka krátce poté, co hlavu státu navštívil premiér Andrej Babiš. Byl to možná právě on, kdo po zjištění Zemanova skutečného stavu zavolal pomoc, které už lidé jako Vratislav Mynář, Martin Nejedlý či Jiří Ovčáček nebyli schopni vzdorovat.

Miloš Zeman byl následně urychleně převezen do nemocnice, kde pořízené záběry ukázaly, že se nachází v bezvládném stavu.

Zvláštní je také skutečnost, že Babiš schůzku se Zemanem, která se zřejmě ani neodehrála, nijak nekomentoval a Lány opustil zadním výjezdem.

Důvodem, proč Zemanovo okolí chtělo udržet prezidenta v Lánech, může být to, aby veřejnost neviděla, že už není schopen vykonávat své pravomoci. Ty totiž teď efektivně drží v rukou právě Zemanovi blízcí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
59 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments