Nemocnice je plná a lidé se chovají jako úplná hovada, nechápe lékař. Vzdělaní lidé nejsou schopni udělat nic

Mnozí lékaři už melou skutečně z posledního, protože nápor na nemocnice je v posledních dnech neuvěřitelný a stále neklesá. V současné době je s covidem hospitalizovaných téměř 8500, což je nejvyšší číslo za dobu epidemie a je téměř zázrak, že zdravotní péče ještě nezkolabovala. Když potom zdravotníci vidí, jakým způsobem lidé ani v této situaci nerespektují nařízení, zůstává jim rozum stát a ztrácí chuť do práce. Promluvil o tom lékař chirurgické kliniky pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Miloš Voleman.

Pro mě je to dost těžko pochopitelné, co k tomu ty lidi vede. Normálnímu člověku to hlava nebere, proč se tak vysoké procento populace chová jako úplná hovada. Možná je to dáno tím, že v posledních letech byli lidé vychováváni k egoismu, že se zajímají jen o sebe a že nějaký ohled na okolí je absolutně nezajímá. Z toho plynou takové důsledky,” řekl Voleman pro server Parlamentní listy.

Lékař upozorňuje na skutečnost, že si zdravotníci zátěž skutečně nevymýšlí. Mnohé sestry a lékaři podle něj pracují na úsecích, na které nejsou zvyklí, protože sem byli přeloženi z jiných oddělení. Některé sestry musí zvládat i dvacet dvanáctihodinových směn za měsíc. Zaznamenal prý i případ lékaře, který za únor odsloužil neuvěřitelných 170 přesčasových hodin. Tedy byl v průměru v práci 16 hodin. Podle Volemana je možné to vydržet krátkodobě, ale bylo by bláhové se domnívat, že zdravotníci toto tempo dokáží držet dlouhé měsíce.

Čtěte také: Čím více lékařů, tím více mrtvých. Biochemik Konvalinka popsal základní chybu české strategie v boji s virem

Je proto nutné, aby lidé začali opatření dodržovat, protože pokud se tak nestane, nepomůže sebelepší nařízení a nemocnice se nakonec zhroutí. “Vidím to i kolem sebe mezi vzdělanými lidmi, kteří nejsou ochotni udělat věc, která pro ně znamená drobné a nijak bolestivé omezení. Ale neudělají to, proč by to dělali? Proč by se oni nějakým způsobem omezovali? Asi se musíme smířit, že populace se chová tímto způsobem, což ale znamená, že směřuje ke svému zániku,” nebere si servítky lékař Miloš Voleman.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments