Paroubek se zastal Zemana. I v současné úrovni své inteligence převyšuje kritiky o parník, řekl

Prezident Miloš Zeman rozpoutal vášně svým výrokem o tom, že by měli ve funkcích skončit ministři zdravotnictví a zahraničí a navrch ještě šéfka Státního úřadu pro kontrolu léčiv. To vše s jedním cílem: zdolat překážky, které zatím brání schválení užívání ruské vakcíny Sputnik V v České republice. Právě prezident je jejím velkým propagátorem a první dodávky má už domluvené se svým protějškem Vladimirem Putinem.

Se svým požadavkem ale narazil. Premiér Andrej Babiš se nikoho odvolávat nechystá a opozice bije na poplach, jak si něco takového může prezident Zeman dovolit, a to ještě pod pohrůžkou, že pokud mu nebude vyhověno, podepíše se to na vztazích mezi ním a vládou. Velmi kriticky na adresu Miloše Zemana se vyslovily opoziční tváře, jako například Miroslava Němcová, Ivan Bartoš nebo Marian Jurečka. Glosu si neodpustil ani bývalý poslanec Miroslav Kalousek.

Prezident našel zastání jen u svých tradičních spojenců v podobě SPD a KSČM, které podpoří jakýkoliv jeho názor. Podpory se mu však dostalo i od jeho někdejšího soka Jiřího Paroubka. “Prezident Zeman je jistě složitou osobností a mé osobní vztahy s ním byly vždy složité. Ale pokud mám srovnat formát jeho s formátem Kalouska, Jurečky anebo dokonce Němcové, musím říci, že Miloš Zeman i v současné době úrovní své inteligence a chápáním reálných problémů této země a jejich občanů převyšuje politiky pravice (a to nejen těchto několik jmenovaných výtečníků) o parník,” napsal bývalý předseda ČSSD pro server Vaše věc.

Pravda, v jeho slovech si nelze nevšimnou jistého útoku na současné Zemanovy mentální kapacity, které už podle Paroubka nejsou stoprocentní, přesto to ale lze vnímat jako pochvalu a vyjádření podpory. Také on by ministry Blatného a Petříčka vyměnil.

Podle Jiřího Paroubka je Česká republika asi v nejsložitější situaci ve své novodobé historii, rozhodně pak za posledních 75 let od konce druhé světové války. Každý den umírají stovky lidí a nejhoršímu brání jen robustní zdravotnický systém. V takové situaci se Paroubek přimlouvá za schválení Sputniku. Podle něj selhala Evropská unie, která nedokázala zajistit dostatek vakcín v kritické době, a tak nezbývá, než se porozhlédnout v Rusku či Číně.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments