Kalousek navrhuje přesunout sídlo prezidenta. To si netroufli ani nacisté, zní z Hradu

Podle bývalého poslance Miroslava Kalouska je na čase začít přemýšlet o tom, zda by nemělo být přesunuto sídlo prezidenta České republiky z Pražského hradu do jiných prostor. Podle něj by to velmi pomohlo civilnějšímu vnímání úřadu prezidenta republiky. “Prezident Francouzské republiky také nesídlí v sídle francouzských králů,” uvedl Kalousek pro server idnes.cz.

Pražský hrad je sídlo českých králů. Tím, že je to i sídlo českého prezidenta, velmi to svádí k pojetí moudrého mocnáře. Jsem přesvědčen, že takto se ten úřad vykonávat nemá, že to má být velmi civilně pojato,” řekl bývalý ministr financí a předseda TOP 09. Zatím nemá představu, kam by prezidenta přestěhoval, ale měla by to být dostatečně důstojná a funkční budova, která by odpovídala modernímu pojetí prezidentské funkce.

On sám prý zatím nepřemýšlí o tom, že by v roce 2023 na prezidenta kandidoval, byť se o tom po jeho odchodu z politiky hojně spekuluje. Teď se prý bude věnovat práci v soukromém sektoru, kde už podepsal příslušné smlouvy. Mimo jiné vyšlo najevo, že bude mít společný pořad s Jaromírem Soukupem na TV Barrandov.

Čtěte také: Paroubek se zastal Zemana. I v současné úrovni své inteligence převyšuje kritiky o parník, řekl

Přesun prezidentského sídla však nenechal chladným mluvčího Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka, který si neodpustil komentář. “Prezidenta z Pražského hradu nevystěhovali nacisté, neudělali to ani komunisté. Ale to Mirkovi Kalouskovi zjevně nedochází,” uvedl Ovčáček na Twitteru.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments