Kdo je muž, kterého srazili policisté? Známý raper, do strážníků strkal a chtěl dýchat čerstvý vzduch, o dítě bylo postaráno

Před pár dny otřásly Českou republikou záběry muže skoleného dvěma policisty před zraky jeho teprve tříletého syna. Většina lidí policejní akci rázem odsoudila a začala mluvit o policejním státu, který nám tu v důsledku protiepidemických opatření roste pod rukama. Postupně se však ukazuje, že nic není tak černobílé, jak se na počátku zdá.

Čtěte také: Aňa Geislerová je v šoku ze zásahu strážníků. Ministrovi vnitra Hamáčkovi poslala hrubý vzkaz

Příběh bezbranného jedince vystaveného policejní zvůli dostal náležité trhliny. Podle dostupných informací hlídka muže nejprve zastavila a upozornila, že se nachází v zastavěné části obce, kde je nutné mít nasazenou roušku nebo respirátor. “Na toto muž uvedl, že on zakrytá ústa mít nemusí a nezakryje si je. Strážník muže vyzval, aby doložil svá tvrzení, z jakého důvodu nemusí mít zakryté dýchací cesty. Na to muž odpověděl, že si ústa nezakryje, protože je venku a chce dýchat čerstvý vzduch,” uvedl v prohlášení mluvčí Uherského hradiště Jan Pášma. Právě pod úřad starosty spadá městská policie, jíž jsou oba strážníci příslušníky.

Následně byl muž vyzván k tomu, aby prokázal svou totožnost. Jenže on odmítl i tento úkon. Jeden ze strážníků mu proto zatarasil cestu a jménem zákona ho vyzval, aby setrval na místě. Jenže muž, který držel levnou rukou svého syna, začal pravou rukou strážníka odstrkávat z cesty. V tu chvíli ještě policisté vyslovili varování, ale když muž se strkáním nepřestával, vzali mu dítě z jeho náruče a zpacifikovali ho.

Dítě bylo poté pod dohledem druhé hlídky městské policie, která na místo dorazila a do několika minut odvedla dítě na služebnu městské policie k otci,” uvádí městský mluvčí Pášma.

Čtěte také: Kauza agresivní strážníci: Proč mají potíže s policií jen “lepší” lidé? Daniel Vávra vypozoroval zajímavou věc

Ukázalo se, že oním mužem není nikdo jiný než Martin Z., známý raper a člen zlínské hudební skupiny DeFuckTo. Ten se k celé věci nakonec vyjádřil na sociální síti. “Přátelé a kamarádi, k mému dnešnímu osobnímu incidentu s městskou policií v Uherském Hradišti bych i já rád něco poznamenal, a to že ani neznalost boha neomlouvá, vážení páni strážníci. Mír,” uvedl raper. V příspěvcích sklidil kritiku za to, že nedodržoval opatření, obzvlášť když jeho manželka pracuje na oddělení ARO, kde pečuje o pacienty s covidem.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments