Velezrada to není, řekl Kalousek o Zemanově snaze obměnit vládu. Jeho slova ale prezidenta nepotěší

Prezident Miloš Zeman svou výzvou k odvolání ministrů Jana Blatného a Tomáše Petříčka rozpoutal na politické scéně bouři. Zatímco samotní vládní činitelé se k výrokům hlavy státu příliš vyjadřovat nechtěli, jen oba ministři odmítli odstoupit a premiér Andrej Babiš řekl, že je nemá v plánu odvolávat.

Tím by vše mohlo skončit, ovšem Zeman svá slova pronesl ostře a mimo jiné dal ministrovi Blatnému za vinu četná úmrtí na covid, protože se dostatečně neočkuje. To podle něj souvisí s tím, že ministr odmítá vakcínu Sputnik prosazovanou právě prezidentem.

Podobná slova ale aktivizovala opozici, která nenechala na prezidentovi nit suchou. Například senátorka ODS Miroslava Němcová o Zemanovi prohlásila, že je zrádcem této země a jeho zájmem je vzbuzování nenávisti.

Čtěte také: Blatný měl na mále. Neobratný Zeman mu ale zafoukal vítr do plachet, teď už nepadne

Dnes už bývalý poslanec Miroslav Kalousek si ale mohl dovolit přeci jen větší nadhled z pozice glosátora veřejného dění. Jeho slova jako obvykle míří “na hlavičku” a prezidenta jistě nepotěší, byť ho neobviňují z ničeho protiprávního. “Není to velezrada. Nebojte se a přestaňte tak o tom přemýšlet. Je to jenom výrok choromyslného starce, odtrženého od reality, postiženého pokročilou demencí…Příště buďme u prezidentské volby odpovědnější,” napsal Kalousek na svém facebookovém profilu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments