Nemocnice se plní očkovanými seniory. Mají však jen dvě dávky. Zájem o třetí je zatím minimální

Koronavirová epidemie už zcela nepochybně vstupuje do další žhavé fáze. Ukazuje se, že s podzimem začíná skutečně kritické období, které budeme muset respektovat i v příštích letech. Obzvlášť, když už je jasné, že očkování neposkytuje trvalou ochranu. Přestože je stále považováno za velmi účinné, experti jsou zajedno v tom, že získaná obranyschopnost organismu postupem času klesá.

To ukazují i data z českých nemocnice, které se opět začínají plnit covidovými pacienty. Většina z nich očkování nemá, ovšem stále více přibývá také očkovaných. Jde však o specifickou skupinu. Převážně se jedná o seniory, kteří byli očkováni dvěma dávkami na počátku tohoto roku a jejich imunita už je opět slabá. V jejich případě už je indikována třetí dávka, která imunitní reakci těla opět dostane na potřebnou úroveň.

Ukázalo se, že speciálně u seniorů ochrana v čase klesá a hranice je šest měsíců. Nemocnice se začínají plnit seniory, kteří mají více než půl roku po očkování,” uvedl pro server Lidovky.cz předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek. Ten zdůrazňuje, že třetí posilovací dávka je pro tyto jedince skutečně klíčová. Může jim zachránit život. V současné době totiž už ti nejstarší lidé po pouhých dvou dávkách vakcíny mohou zemřít.

Zájem o třetí dávku vakcíny se přitom dosud nepodařilo vybudit na potřebnou úroveň. Z nejohroženější skupiny seniorů je dosud očkováno pouhých deset procent a s dalšími věkovými skupinami toto procento dále strmě klesá.

Potvrzují se tak obavy expertů, že přimět občany k aplikaci třetí dávky bude ještě obtížnější než přesvědčování k původnímu očkování, které bylo zprvu považováno na delší dobu za kompletní.

Výzkumy a také zkušenosti z Izraele nicméně jasně prokázaly, že ochrana u nejohroženějších skupin po půl roce od plného očkování významně klesá a je třeba ji posílit.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Příliš se o tom nemluví, ovšem je třeba mít na paměti, že důchody, které lidé v současné době dostávají, nemusí být konečné. V určitých případech se k nim totiž připočtou speciální příspěvky, které jsou poměrně velkou novinkou celého důchodového systému. Vrátí se zdražování? Byly schváleny teprve v loňském roce a k jejich aplikaci ještě nikdy nedošlo. To se však může poměrně záhy změnit. Jde totiž o náhradu takzvané mimořádné valorizace důchodů, která byla po neblahých zkušenostech z minulých let zrušena. V důsledku vysoké inflace totiž velmi rychle vyletěly také důchody, a to natrvalo. To způsobilo celému systému obrovské problémy, a tak se tento problém musel hasit dosti zvláštním způsobem, kdy se loni důchodcům zkrouhlo i to, na co měli nárok. Respektive jim byly penze navýšeny o tisíc korun méně, než jak by to mělo být. Aby už k něčemu takovému nedocházelo, byla tato automatická mimořádná valorizace pro jistotu zrušena. Jenže nebylo možné nechat věci jen tak. Je totiž docela dobře možné, že se v dohledné době do České republiky vysoká inflace vrátí. A důchodci by na ní potom významně doplatili. Někteří by neměli ani na základní potřeby. Proto jsou tu ony speciální příspěvky. Na ně máte nárok tehdy, když inflace po určité období překoná hranici 5 %. Jen pro srovnání: v loňském roce se blížila 20 %, tudíž nejde o žádné nedosažitelné číslo. Co stojí více peněz? Pokud k takové situaci dojde, navýší se váš důchod o částku, která bude tvořena fixní a zásluhovou částí. Rozdíl oproti mimořádné valorizaci bude ten, že se bude vyplácet pouze do konce daného roku a důchod tak o ní nebude automaticky navýšen. Na začátku dalšího roku potom stát sám rozhodne o tom, jakým způsobem se důchody navýší. Čtěte také: Důchodci v Česku na své peníze nárok nemají. Přijdou o tisíce korun, už je nikdy neuvidí Jak upozorňují odborníci, pravděpodobně nevyjde předpoklad toho, že tento systém bude levnější než mimořádné valorizace. Podle některých propočtů by mohl být dokonce dražší, jelikož příspěvky mohou dosáhnout poměrně značné výše. Na druhé straně to ale bude systém pružnější, který státní rozpočet zatíží jen po určitou dobu a nikoliv natrvalo. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 17SdíleníSdíletTweet [...]
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

50 názorů k článku “Nemocnice se plní očkovanými seniory. Mají však jen dvě dávky. Zájem o třetí je zatím minimální

 1. každého volba, já nevěřím ani první dávce natož 3, a podstupovat od narození 2 až 3 očkování ročně je úchylné, zavedte radši dobrovolné zdravotní pojištění.

 2. Jen jestli to není fake-news… Že by se slibovaný zázrak nekonal? Očkování nepomohlo ani proti závažnému průběhu? Nebo jdou senioři do těch nemocnic si lehnout namísto lázní?

  Když ty dvě dávky nepomohly, jen po nich bylo lidem blbě, kdo se diví, že si nedají dobrovolně třetí?

  1. Anebo je to prostě proto, že staří lidé mají opotřebované orgány, sníženou imunitu, většinou různé choroby a nebezpečné je pro ně jakákoliv respirační choroba, chřipka, angína, nachlazení, průdušky. Mládí se s trochou štěstí přežít dá, stáří zatím nikdo nepřežil.

 3. Vakcína je dobrá ,ale nějak nefunguje,to budeme chodit každej měsíc na očkování,nebo ji tahat jako kapačku v batohu ,začíná to opravdu smrdět jako jeden obrovskej podvod,a to nejsem odpírač,mám v sobě 2dávky,ale vážně mě to sere

 4. Policajt: „Jen co dozněly výstřely, ozval se další motocykl. A na něm muž s koženou brašnou. Rozkaz, ten zněl jasně: Nesmí projet za žádnou cenu! Nebyl čas lámat si hlavu, kdo je kdo.”
  Saša Mašlaň: „Chceš říct, soudruhu kapitáne…”
  Policajt: „No jo, dvě dávky.”

 5. jo voni jako dvě dávky nepomohly? a kolik by jich měli mít?? 16??? zkoušel si si někdy zjistit vejšku iq, kulhánek?

  1. Hele bacha kámo! Jako nemáme těch magickejch 70% provočkovanejch, ne!? Čéče!!
   Tak co vopruzuješ?!
   Hešteg Praha, hešteg polib si, hešteg mám 6tou vakcínu, hešteg seno v hlavě taky, hešteg Kulhánek na Hrad

 6. Je to jednoduché.Senioři 2 dávky přežili,tak jim nadiktujeme dávku č.3.
  To by tak hrálo,aby se jim musel vyplácet důchod třeba 20 let!A očkovat
  se bude tak dlouho,až těch důchodců klesne počet pod 50%.Teprve potom bude po kovidu.

 7. A jestli pak víte soudruzi, jakou má takové očkování kadenci?
  TA TA TA TA TA!!! A ještě mnohem víc!

 8. Tvl, všude jenom čtu nebo slyším, jak raketově rostou počty očkovaných, o frontách na vakcíny a nejvíc že se očkují třetí dávky. Ale pravda je zase asi někde jinde, že?

  1. kde??
   co zamyslet se nad statistikou
   Ale zapojit mozek – to bolí (viz kniha “Myšlení rychlé a pomalé”)

   1. Statistika je jenom přesný součet nepřesných čísel, která je ohybatelná v prospěch toho, komu slouží. Dám jednoduchý příklad, složitější byste nepochopil. Jak píšete, zapojit mozek Vás bolí. Za loňský rok zemřelo po střetu s vlakem cca 300 lidí. Všechny srážky s člověkem jsou zanesené do statistiky nehod. Myslíte si, že je plánovaná sebevražda nehoda? A přece je ve statistice tak vedená.

 9. Horší je, že se plně očkovanými seniory plní i krchovy. Nedávno na to tzv. očkován málem doplatil i Felix Slováček. Dostal mozkovou mrtvici z krevní sraženiny. Ta experimentální genová terapie totiž vyrábí v těle člověka krevní sraženiny ve velkém a ty ucpávají cévy životně důležitých orgánů. Už bylo dost medializováných případů i mladých sportovců, kteří se při sportu z ničeho nic zkáceli k zemi a kterým ucpaný přívod krve do srdce krevní sraženinou přivodil infarkt. Na prahu léta zase z ničeho nic zemřeli tři pedagogové z Univerzity Karlovy během pár dnů po sobě. A nebyli to žádní nemocní senioři, ale lidi v plné síle 45, 31, 42 let. O příčinách jejich úmrtí v médiích samozřejmě ani muk, ale je třeba připomenout, že sportovci, umělci a také učitelé byli mezi prvními, kteří podstupovali očkováni proti covidu.

 10. za půl roku – nemocnice se plní očkovanými seniory mají pouze 3 dávku …………………….za deset let………… mají pouze 21 dávku no neber to když je to zadarmo co

 11. Ta masáž jak dostat do lidí vakcinaci za každou cenu je ještě horší než goebbelsova propaganda lituju ty co podlehnou této kampani.Už dávno je jasné že jde jen o byznys farmaceutických korporací.Až se časem prokáže jak to skutečně bylo měla by ta obrovská skupina manipulátorů být postavena před soud politici,epidemiologové,lékaři.

   1. Byznys je to pro úplatné politiky a zaprodane lékařské a vědecké elity bez morálky. Pro globalisty, majitele korporací a staré šlechtické rody je to agenda namířena proti lidstvu, Plán, jehož obrysy stále víc ukazují, že jeho cílem je redukce lidstva.

  1. Především média a lékaři. Holport těchto všiváků zapříčinil to co by bez nich žádný politik, ani epidemiolog nezvládnul. Alternativní média jsou proto hoax a lékaři se svědomím na dlažbě pomalu bez diplomu.

 12. Už jim asi došlo, že druhou dávku mají ještě jakousi šanci přežít, ale ta třetí je zabije naprosto spolehlivě.

 13. Vy se tu hádáte a Pekarový Adamová má z té zprávy radost. I Klaus se bojí když se na něho podívá. Té chybí jen kosa přes rameno. Jugoslávská.

  1. Mohl byste doložit, že Pekarová Adamové má radost z plnících se nemocnic ? Nebo tu jenom tak pro radost pácháte trestný čin pomluvy ?

 14. Ale dostali alespoň covid pas a mohou tak svobodně bez buzerace cestovat do Chorvatska. Mnozí ještě navíc získali tenisky od Bureše. No neberte to!

  1. První, co mně paní domácí na Krku řekla při nástupu do apartmánu bylo : “Ja sam puno vakcionirovana” a bylo to O.K. i z naší strany. “Ja sam tak samo vakcionirovan.” A ukázal jsem jí očkovací certifikát. V Konzumu všichni bez rozdílu respoš, nebo aspoň roušku a bez upozorňování.

 15. A co kdyby začali třeba soudruzi raději zavčas léčit než spoléhat na vakcíny, které ztrácí celkem rychle, jak je to u virových vakcín obvyklé, svoji účinnost. Nejsou to bohužel odzkoušené bakteriální vakcíny, které mají účinnost úplně jiné hodnoty. V mém okolí, pokud se lékař zavčasu staral o ty infikované starší lidi, tak nikam nejeli. Jenom nemůžou zůstat doma a jíst 5-6 dní nějaké kapičky, pak se bohužel stává, že jedou a je to to TA-TA-TA.
  Já jen doufám, že vláda ví, jaký je rozdíl mezi léčit a přibrzdit. Musí být přece všem lékařům jasné, že vakcína za delší dobu a při dalších mutacích nemůže u této nemoci plně obstát!

 16. Už jsem to psal na jiné diskuzi. Dle trendu se začkou plnit nemocnice a JIP hlavně očkovanými. Na začátku pan Primař z Brna , název nemocnice si už nepamatuji, že mají pouze jednoho očkovaného pacienta a to s rakovinou. A najednou jsou na JIp v převaze očkovaní.Časem to budou jenom očkovaní. Ti co to dostali mají trvalou imunitu.Po očkování jsou slabé protilátky , navíc jsou tu další zdravotní rizika, krevní sraženiny atd?

   1. K exposlanci Flákanci Volnému, k iniciativě Chcípl PES a dalším debilním covidpopíračům, kam taky jinam.

    1. Tak Volný a jim podobní,to už je snad dno ne?Tyto lidi nemůže normálně uvažující člověk brát vážně.

 17. Já bych řekla, že ti všichni ze současné vlády by měli chodit na danou vakcínu alespoň každého půl roku a ještě bych přidala něco na rozum. Můžu vás ubezpečit, že ti, co u nás v práci prodělali covid i na začátku roku a nyní se plně setkali i delta mutací, tak už podruhé nic nedostali. Samozřejmě, může to být i trochu náhoda a jejich imunita, ale soudruzi stále nebudou uznávat protilátky, budou mlet stále to stejné, protože by vyšlo najevo, že je to mnohem účinnější. Jde se snad někdo opíchávat vakcínou proti chřipce, když ji v dohledné době prodělal?

  1. Vy nemůžete být rozumná. Když se dáte oočkovat proti normální chřipce, tak ji většinou do pár dnů dostanete, protože se organismus začne vzpouzet, než si právě vybuduje obranné protilátky. Takhle to prostě chodí. A právě podzim je ideální pro očkování, protože ubývá vitamínů (čerstvých), ubývá slunečního záření a přibývají respirační choroby a také nemytá čuňata, která nedodržují ani ta nejzákladnější hyg.opatření (mytí rukou, smrkání do kapesníku a ne jako úkáčka do ruky a na chodník, kýchání do kapesníku a do rukávu v tom kritickém nádechu, izolace od ostatních v případě onemocnění apod.).

 18. Udělejme za koronavirem tečku,dejme si každej tak litr té zázračné živé vody do žil,nač to dávkovat.Je to sice k ničemu,ale slibem života bez restrikcí,či tři dávky a dost,nezarmoutíš

 19. NÁKUP VAKCÍNY 10.3 miliardy
  TESTOVÁNÍ( Co jsme získali těmito výdaji? Poslali jsme do karantény potenciální nositele nákazy. Při plošném testování jsme tedy našli nakažené lidi, izolovali je do karantény. Infekci jsme tak rázně a rychle zastavili? Ne, nezastavili. Prostě jsme se trochu pošťourali lidem v nose a virus se vesele množil dál. Význam celé akce byl naprostá nula) 9.5 miliardy
  CHRÁNÍME SE(Další položkou jsou vynucené nákupy respirátorů a roušek v nouzovém stavu.) 60 miliard.
  BOJ V PRVNÍ LINII. (Kovidové odměny zdravotníkům a navyšování peněz za kovid pacienty) 24 miliard
  VEDLEJŠÍ NÁKLADY Kolik peněz vyletělo komínem, protože ekonomika nemohla fungovat? Kolik stálo zastavení hotelů? Kolik stálo uzavření obchodů? To se dá pochopitelně pouze odhadnout a výsledky se hodně různí, ale střední hodnota je kolem 1,3 bilionu korun!!!
  Udělejte si součet jen pro jednu zemi. Tu naši.
  Kdyby šlo o smrtící pandemii jsou prachy vedlejší. Ale výsledek toho všeho je nulový. Očkovaní dále přenášejí, mnohdy končí na JIP, restrikce nekončí a svádí se to na neočkované.
  Ale za tu porážku nejhroznější nemoci to stálo, ne? Cože? Je slyšet dobře, jak mluvící hlavy se zachmuřenými tvářemi už zcela otevřeně říkají, že čtvrtá vlna je tady? V Německu už ji mají, tak přece nezůstaneme pozadu. Žádná porážka nemoci se nekoná, virus útočí stále dál. Tak si posuďte sami, zda se to vyplatilo a zda očkovaným chcete hradit jejich kratochvíle.
  Pozn. pouze přepsáno ze zdroje CZ24NEWS, kde lze prostudovat podrobně.

 20. Zajimalo by mě kdyby se nešli naočkovat, kolikati let by se dožili, když po 2 dávce začnou umírat.
  Hádám že kdyby nešli na očkování, (tak by žili o pár let déle.)
  Je to vina politiků, straší lidi, a hlavně důchodce, a ti ze strachu jdou pro vakcínu, .A netuší že se nedožijí po vakcíně ani jednoho roku, protože vakcína je svinstvo ! ) Být členem rodiny zesnulého, žaluji je, , . Protože jim zabili člena rodiny ,neověřenou vakcínou, a udělali z nich pokusné králíky. Využili je pro svůj experiment.
  (pardon zapomněla jsem že to mají vše kryté .- slovem dobrovolné ) Upřímnou soustrast všem členům rodin kteří díky vakcínám přišli o své členy rodiny, ,.
  Ale jim to není ani líto. Berou lidi jako ovečky ve stádu. Nezáleží jim na vás, ani trošičku.

 21. Já bych tu 3.dávku bral klidně i místo nějakého seniora-odpírače, ale bohužel. Na mě dojde až tak koncem roku, nebo v lednu 2022. Aspoň takhle mně to hlásí ÚZIS, že ještě nemám nárok na 3.posilující dávku, tak jsem si aspoň zařídil, jako každý podzim, očkování na klasickou chřipajznu, aspoň tak. S odpírači-idioty se nemá cenu vůbec bavit. A ten WC-l, co napadl v cukrárně v P-4 v ulici V Horkách nebohou prodavačku za to, že po něm chtěla ochranu dýchacích cest a on jí dal za to pěstí, tak toho bych někde mimo kamery seřezal tak, že by na to do smrti nezapomněl.

 22. Však úplně na začátku měly stačit jenom dvě dávky. Pak se přidala třetí a teď se určitě objeví další.

 23. Na upravený virus nezabírá vakcína která vlastně ani není vakcína,tak nevím kdo je tady blázen když nám to pořád vnucují,no vlastně za ty prachy,nekup to..nejlepší fór je,že Pfizer chce zaplatit víc za likvidaci vakcín než za nové,to je panečku byznys

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *