“Neočkovaní neumírají dostatečně rychle,” prohlásil renomovaný novinář. A rozpoutal hotovou bouři

S rozjíždějící se novou vlnou koronaviru se začínají vyostřovat vztahy mezi očkovanými a neočkovanými lidmi. Ti, co už vakcinaci podstoupili, mají pocit, že doplácejí na ty, kdo se jí obávají nebo stále ještě váhají a chtějí, aby se nechali co možná nejdříve naočkovat úplně všichni. Jinak totiž opět hrozí lockdowny a přeplněné nemocnice.

Proočkováno je v současné chvíli 57 % české populace. To se při šíření varianty delta koronaviru ukazuje být jako nedostatečné číslo. Nepotvrdily se ani odhady, že nová vlna se nerozjede proto, že nákazou už velká část lidí prošla. Naopak, experty rychlost šíření znovu překvapila.

Tento vývoj na sociálních sítích zhodnotil také renomovaný novinář a komentátor Tomáš Etzler. Nebral si přitom servítky a šel rovnou na dřeň toho, v čem podle něj spočívá problém. “Neočkovaní neumírají dostatečně rychle,” napsal Etzler na svůj Twitter a okamžitě rozpoutal vášnivou diskuzi. Mnozí se ptají, zda svůj status náhodou nenapsal pod vlivem alkoholu, případně ho upozorňují, že klesl na úplné dno.

Reakci si neodpustil ani Lukáš Pollert, který je názorově na druhé straně barikády. Nutno říct, že sám se dopustil řady hojně diskutovaných výroků. “Díky takovým vyjádřením jsme krůček od násilí,” napsal lékař.

Zareagoval rovněž poslanec Patrik Nacher. “Dnes se pomalu nesmí říkat muž a žena, abychom se někoho náhodou nedotkli, na druhé straně pak tady morální maják paušálně a na principu kolektivní viny odsoudí všechny neočkované a je klid a pohoda,” napsal Nacher na Twitter.

Výrok Tomáše Etzlera se ale nelíbil ani jeho obvyklým fanouškům. “Moc si Vás vážím jako novináře a autora, ale tímhle hledáte nové a hlubší dno. Smutný,” uvedl Tomáš Krajíček.

Faktem ale je, že Tomáš Etzler dokázal rozpoutat diskuzi o tématu, které se zdá být v současné době klíčové.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
38 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments