Neodvolatelný Mynář. Škodit a úřadovat místo Zemana chce do poslední chvíle

Hradní kancléř rozpoutal skandál, který nemá v historii České republiky obdoby. Už je možné spolehlivě říci, že zamlčoval před veřejností a dalšími ústavními činiteli zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana. Ten přitom podle Ústřední vojenské nemocnice neumožňuje prezidentovi vykonávat jeho pravomoci. Mynář naopak s pomocí mluvčího Ovčáčka situaci bagatelizoval a všechny, kdo se po Zemanově zdraví pídili, osočoval nevybíravými slovy.

Je také stále pravděpodobnější, že Mynář přinejmenším nějakou dobu vykonával prezidentské pravomoci místo Miloše Zemana. Z Hradu totiž v době, kdy už na tom prezident byl podle všeho velmi špatně, odcházely různé dokumenty, například jmenování. Policie už prošetřuje, zda docházelo k falšování prezidentova podpisu. Dokonce šetří zvlášť závažný zločin proti republice. Hlavním podezřelým? Opět Vratislav Mynář, dále potom zřejmě vlivný prezidentův poradce Martin Nejedlý.

Prakticky všichni experti i politici se shodli, že Vratislav Mynář musí odstoupit. Vyzvali ho k tomu současný i pravděpodobný budoucí premiér, stejně jako předsedové obou komor Parlamentu.

Mynář však opět prokázal absolutní aroganci moci, když v krátkém prohlášení odsekl, že jediným, kdo ho může odvolat, je prezident Miloš Zeman. Tím možná chtěl říci, že v současné chvíli by mohl odvolat leda tak sám sebe. Prezident totiž zřejmě není schopen ani výkonu této své pravomoci. Je však pravdou, že Mynáře měl odvolat už před lety. Kancléři se za celou dobu jeho působení v prezidentské kanceláři nepodařilo sehnat ani bezpečnostní prověrku. To už o něčem svědčí.

V tom, že ho jen tak někdo odvolat nemůže, má Mynář bohužel pravdu. Padne zřejmě až s prezidentem. Tento nikým nevolený a z titulu své funkce bezvýznamný úředník však teď naplno prokázal, jak moc si věří a za jak nepostradatelného se považuje.

Vratislav Mynář spolu se zbylým hradním ansámblem se bohužel zjevně rozhodl, že této zemi bude škodit do poslední chvíle. Každý jeho skutek by pak ale měla tuzemská spravedlnost poctivě vyhodnotit a případně potrestat.

Foto: Pražský hrad

Nenechte si ujít
Česká televize je molochem, který má tu výsadu hospodařit s rozpočtem ve výši sedmi miliard korun. Žádné jiné médium v České republice tolik peněz k dispozici nemá. A přesto si veřejnoprávní stanice stěžuje na to, že jí peníze nestačí a potřebuje více. Lidé přijdou o pořady Celkem by ráda získala dvě miliardy korun navíc, což by se mělo stát tak, že dojde k navýšení koncesionářských poplatků na 160 Kč a navíc se rozroste okruh těch, kdo poplatek musí hradit. A to tak, že ho budou muset platit prakticky všichni. Dosud to totiž bylo tak, že za ČT musel platit pouze ten, kdo měl doma televizní přijímač. Nově by to měli být i ti, kdo mají třeba jen mobilní telefon nebo notebook. Protože i na těchto zařízeních mohou vysílání veřejnoprávní televize teoreticky sledovat, byť tak třeba nečiní. Generální ředitel Jan Souček teď postavil věc tak, že pokud nedojde ke schválení těchto změn a televize nedostane více peněz, bude to pro diváky znamenat skutečně nepěkné věci. Od ledna roku 2025 by v takovém případě došlo k dramatickému propadu tvorby České televize. Nevznikalo by takové množství pořadů, což by znamenalo neustálé opakování repríz. “Další možností je, že některé pořady nahradíme levnější výrobou. Namísto toho, abychom vyráběli Boženu nebo Devadesátky, tak bychom mohli vyrábět denní seriály tak, jako je vyrábí komerční televize,” uvedl Souček pro server Seznam Zprávy. Bude se propouštět Ředitel České televize to dokonce kvantifikoval, a to tak, že pokud by se poplatky nenavýšily, způsobilo by to výpadek přibližně třetiny celkové tvorby. Dojít by mohlo také na propouštění zaměstnanců, kdy by o práci mohlo přijít přibližně 350 z nich. Čtěte také: Česká televize chce od lidí další miliardy. Nova a Prima se staví na odpor, už to přehánějí Kritici však poukazují na skutečnost, že Česká televize má peněz dost. Jen se je musí naučit vynakládat efektivně a také nedělat všechno možné, čímž zbytečně tříští síly a dostupné finanční prostředky. Je velkou otázkou, proč by například měla provozovat streamovací platformu iVysílání.cz, kterou lze do zelí komerčním stanicím. Ty si na to také pochopitelně stěžují. Foto: Česká televize 24SdíleníSdíletTweet [...]
Příliš se o tom nemluví, ovšem je třeba mít na paměti, že důchody, které lidé v současné době dostávají, nemusí být konečné. V určitých případech se k nim totiž připočtou speciální příspěvky, které jsou poměrně velkou novinkou celého důchodového systému. Vrátí se zdražování? Byly schváleny teprve v loňském roce a k jejich aplikaci ještě nikdy nedošlo. To se však může poměrně záhy změnit. Jde totiž o náhradu takzvané mimořádné valorizace důchodů, která byla po neblahých zkušenostech z minulých let zrušena. V důsledku vysoké inflace totiž velmi rychle vyletěly také důchody, a to natrvalo. To způsobilo celému systému obrovské problémy, a tak se tento problém musel hasit dosti zvláštním způsobem, kdy se loni důchodcům zkrouhlo i to, na co měli nárok. Respektive jim byly penze navýšeny o tisíc korun méně, než jak by to mělo být. Aby už k něčemu takovému nedocházelo, byla tato automatická mimořádná valorizace pro jistotu zrušena. Jenže nebylo možné nechat věci jen tak. Je totiž docela dobře možné, že se v dohledné době do České republiky vysoká inflace vrátí. A důchodci by na ní potom významně doplatili. Někteří by neměli ani na základní potřeby. Proto jsou tu ony speciální příspěvky. Na ně máte nárok tehdy, když inflace po určité období překoná hranici 5 %. Jen pro srovnání: v loňském roce se blížila 20 %, tudíž nejde o žádné nedosažitelné číslo. Co stojí více peněz? Pokud k takové situaci dojde, navýší se váš důchod o částku, která bude tvořena fixní a zásluhovou částí. Rozdíl oproti mimořádné valorizaci bude ten, že se bude vyplácet pouze do konce daného roku a důchod tak o ní nebude automaticky navýšen. Na začátku dalšího roku potom stát sám rozhodne o tom, jakým způsobem se důchody navýší. Čtěte také: Důchodci v Česku na své peníze nárok nemají. Přijdou o tisíce korun, už je nikdy neuvidí Jak upozorňují odborníci, pravděpodobně nevyjde předpoklad toho, že tento systém bude levnější než mimořádné valorizace. Podle některých propočtů by mohl být dokonce dražší, jelikož příspěvky mohou dosáhnout poměrně značné výše. Na druhé straně to ale bude systém pružnější, který státní rozpočet zatíží jen po určitou dobu a nikoliv natrvalo. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

31 názorů k článku “Neodvolatelný Mynář. Škodit a úřadovat místo Zemana chce do poslední chvíle

  1. Ne vždy to je pravda. Špíny a vraha a zločince Stalina se Rusové zbavili až jeho smrti vládl tam skoro 30 let.

   1. Tam nezvolili vhodný způsob jak o něm píšu. Tady by to spravil náhodný výstřel z neodborně čištěné zbraně, popřípadě pirát silnic. Zcela v duchu kruhů, ve kterých se Mynář pohybuje.

 1. já mu fandím, ať se poperou :
  Vráťa odstůpíš
  Andrej, já nikdy neodstůpím, to si pametaj
  Vráťa, veď nemáš tů bezpečnostnů proverku
  Andreju, Ty ju taky nemáš, ani lustraci na STB nemáš
  ………

  1. Správně. Já bych dodal . A ty můžeš Andrej držet hubu nejen že jsi agent Stb ale jsi i trestně stíhaný za krádež 50 mega a jsi ve střetu zájmu ! Koho ty chceš odvolávat ? Nejprve by jsi musel odvolat sám sebe ty hňupe ! Tak nějak by proběhl rozhovor mezi Burešem a Mynářem. Po této Mynářově větě by si pak měli rozbít huby,ale kdo by vyhrál netuším. Bureš je o 13 let starší a táhne mu už na 70 tak možná Mynář.

 2. Takový sympatický tým na Hradě!! Slintající kolaborant, který má dceru neúspěšnou pornohoherečku, úlisný Minář, který si vzal protitutku, Ovčáček, komunista citující biblické žalmy….To by ani Cimrman nevymyslel.

  1. honzíku (martine, franto, jardo), ty to určitě víš, ale tendle mynář, nejni ten tvůj voblíbenec minář z milionu chlívek. ;o)) fak si ichtyl. ale jotomilej. ;o)))

   1. Hovádko boží, umíš něco jiného než označovat lidi za ichtyly? Co takhle vlastní názor, na ten asi nemáš,co?

    1. esli máš na mysli, že bych tady měl projevit svůj názor, tak tobě by to mohlo bejt stejně jedno, bo bys to nepochopil. ;o)) tak zklidni hormon a dál se věnuj svejm úchylárnám. pochopil? ;o)) ichtyle.

     1. líbí se mi tvoje sebekritika. eště přiznej, že si ichtyl a sem spokojenej.

  1. hele, ichtyle, eště jednou a nahlásím tě na emerický ambasádě, že tady vykřikuješ, že chceš, aby biden umřel!!

 3. Napadá mě jedna analogie: Komoří Lang na dvoře Rudolfa II (ve filmu Císařův pekař – Pekařův císař ho hraje F. Filipovský). Ten ovšem, když měl císař jednu ze svých jasných chvilek, přišel o hlavu.

 4. Tak celá kauza okolo hradu a Zemana je absurdní,ale v rámci objektivity takových absurdit včetně toho,že Mynář nechce odstoupit tu máme a měli jsme už více. Třeba kauza samého premiéra je už 4 roky trestně stíhán za kriminální čin a nic. V rámci EU a Evropy nepamatuji,že by někde vládl tak dlouho trestně stíhaný premiér. Pokud se Mynáře nepodaří odvolat,bude Česko celému světu pro smích jako totální ABSURDISTÁN. Máme co jsme si zvolili,že jo občané Česka ! Takže proč se divit ?

  1. no, ták, zkus si vzpomenout… ;o)) fak nic? tak já ti poradím: co berlusconi? a udělej tentokrát výjimku a drž se argumentů. mysliteli.

   1. On byl stíhán 4,5 roků chytrá hlavo ? O tom pochybuji.A i kdyby to byla pravda tak Bureš je lůmen numero 2 ! To ale nic nemění na tom co jsem napsal,že jsme ABSURDISTÁN

    1. nepochybuj. ;o)) jen jsem ti připomněl, co ví většina průměrně inteligentních, ty numero. ;o)) a co si vzpomenout na j. chiraca? ;o)

     1. Karle jsi obyčejný TROLL a nevíš nic. Zase špatně. Schválně jsem se díval na CURICULUM VITE od Berlusconiho a mám pravdu.Berlusconi rozhodně nebyl trestně stíhán tak dlouho jako Bureš a to podotykám,že pokud by Bureš vyhrál volby a sestavil vládu jeho trestní stíhání by pokračovalo další a další léta. Protože ví bůh kdy ta Burešiada skončí.

     2. kecáš. navíc byl soudně stíhán v daleko více případech a samozřejmě i delší dobu. ale to se ti krámu nehodí, co? ;o)) a co chirac? budeš argumentovat, že to přece byl prezident? ;o)) komiku. jo, tak ty eště budeš předpovídat budoucnost? a co by se tada stalo, ty sibylo, dyby volby vyhrál hurvínek? jak dlouho by byl stíhanej špejbl? šmankote, ty si ale blb!! ;o) ichtyle.

     3. Urovnejme si fakta. Chirac byl president Francie ale v době kdy byl stíhán už nebyl president. Trolle. A jinak nechápu o co ti jde ? Je přece úplně jedno jestli byl Berlusconi stíhán rok nebo dva. Bureš je předseda vlády a je stíhán už více jak 4 roky a to nemá v Evropě obdoby. Tečka. Můžeš se snažit jak chceš ale Bureš je estebacký bonzák,zloděj protože krade a ještě má konflikt zájmů. Myslíš že toho je málo ? Já vím vy kobliháři by jste mu odpustili cokoli. Táhní k čertu . S takovýma jak ty nebudu ztrácet čas.

     4. psal jsi o stíhání babiše. najednou tady máme stbáka, zloděje, někoho s konfliktem zájmů. ;o)) a to se ztrátou času jsi opsal ode mne. ;o)) docházej ti argumenty? z toho si nic nedělej, stejně si od začátku žádný neměl. ichtyle. ;o))

 5. No, teď by se měla ukázat síla Senátu, Premiera starého i nového. Věřím, že na něco přijdou. M.j. Mynář mi silně připomíná Klementa Gottwalda jak podobou, tak i pravděpodobným charakterem.

  1. ;o)) pravděpodobným charakterem? a to si jako nejsi jistá charakterem mynáře nebo gotwalda? ale furt lepčí, než dybys napsala, že ty dva sou si podobný manželkama.

 6. Když ten jeho nařvanej xift vidím, svírá se mi pěst. Ovšem napadlo mne, jak dlouho by tenhle hrdina vydržel v kleci s Vémolou…

 7. nevím proč by odcházel je vynikajicí kancléř s Ovčáčkem plní výtečně své povinosti! nebo byl lepší s drogovaný vyžraný prase. Jmenoval ho prezident a odvolat ho muže jen prezident a ne nějaký had Babiš nebo šašek Vystrčil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *