Neodvolatelný Mynář. Škodit a úřadovat místo Zemana chce do poslední chvíle

Hradní kancléř rozpoutal skandál, který nemá v historii České republiky obdoby. Už je možné spolehlivě říci, že zamlčoval před veřejností a dalšími ústavními činiteli zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana. Ten přitom podle Ústřední vojenské nemocnice neumožňuje prezidentovi vykonávat jeho pravomoci. Mynář naopak s pomocí mluvčího Ovčáčka situaci bagatelizoval a všechny, kdo se po Zemanově zdraví pídili, osočoval nevybíravými slovy.

Je také stále pravděpodobnější, že Mynář přinejmenším nějakou dobu vykonával prezidentské pravomoci místo Miloše Zemana. Z Hradu totiž v době, kdy už na tom prezident byl podle všeho velmi špatně, odcházely různé dokumenty, například jmenování. Policie už prošetřuje, zda docházelo k falšování prezidentova podpisu. Dokonce šetří zvlášť závažný zločin proti republice. Hlavním podezřelým? Opět Vratislav Mynář, dále potom zřejmě vlivný prezidentův poradce Martin Nejedlý.

Prakticky všichni experti i politici se shodli, že Vratislav Mynář musí odstoupit. Vyzvali ho k tomu současný i pravděpodobný budoucí premiér, stejně jako předsedové obou komor Parlamentu.

Mynář však opět prokázal absolutní aroganci moci, když v krátkém prohlášení odsekl, že jediným, kdo ho může odvolat, je prezident Miloš Zeman. Tím možná chtěl říci, že v současné chvíli by mohl odvolat leda tak sám sebe. Prezident totiž zřejmě není schopen ani výkonu této své pravomoci. Je však pravdou, že Mynáře měl odvolat už před lety. Kancléři se za celou dobu jeho působení v prezidentské kanceláři nepodařilo sehnat ani bezpečnostní prověrku. To už o něčem svědčí.

V tom, že ho jen tak někdo odvolat nemůže, má Mynář bohužel pravdu. Padne zřejmě až s prezidentem. Tento nikým nevolený a z titulu své funkce bezvýznamný úředník však teď naplno prokázal, jak moc si věří a za jak nepostradatelného se považuje.

Vratislav Mynář spolu se zbylým hradním ansámblem se bohužel zjevně rozhodl, že této zemi bude škodit do poslední chvíle. Každý jeho skutek by pak ale měla tuzemská spravedlnost poctivě vyhodnotit a případně potrestat.

Foto: Pražský hrad

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
31 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments