Miloš Zeman skončil špatně. Zneužívala ho skupina mafiánů, kteří zřejmě bránili i jeho hospitalizaci

Takto si Miloš Zeman závěr své politické kariéry zřejmě nepředstavoval. Jedna věc je, že ze svých záměrů, které v prezidentském úřadu měl, neprosadil prakticky nic a s jeho oblíbenými Ruskem a Čínou má dnes Česká republika horší vztah než kdy dříve. Připomeňme, že právě jejich vylepšování si Zeman vytknul jako cíl.

Zeman však končí způsobem, kdy více než kterýkoliv jiný pocit vzbuzuje lítost. To musí politikovi jeho formátu, pokud si to ještě dokáže vůbec uvědomit, nadmíru vadit. Vinu na tom nese pochopitelně i on sám tím, jaké okolí si vybral a jakým způsobem se odstínil od lidí, kterým na něm přeci jen záleželo a počítali se mezi jeho skutečné přátelé.

Vždyť Vratislava Mynáře a Martina Nejedlého, kteří jsou teď v podezření, že prezidentský úřad ovládali místo něj, poznal až v závěru své kariéry. Není třeba dlouho přemýšlet, že z jejich pohledu šlo při sázce na prezidenta o čistý kalkul a vidinu obrovského vlivu v nejrůznějších obchodech, o kterých veřejnosti pravděpodobně stále není mnoho známo.

Je stále pravděpodobnější, že tato dvojice za statného sekundování praštěného mluvčího Jiřího Ovčáčka si prezidenta doslova podrobila. Podle lékařky Džamily Stehlíkové to nebylo příliš obtížné. Stačilo využít Zemanovu inklinaci k alkoholu, kterou však měl po většinu své kariéry pod kontrolou. Teprve nezřízený přísun lihovin z něj udělal lehce ovlivnitelnou duševní trosku a vážně nemocného člověka.

Podle všeho přitom nešlo o záležitost posledních týdnů, to problémy pouze vygradovaly. Je otázkou, jak dlouho Zeman vykonával svůj úřad pouze na oko a místo něj na jeho jméno obchodovali Mynář s Nejedlým. Ostatně, v tomto směru se před lety vyjádřil i premiér Andrej Babiš, který tuto dvojici rozhodně nemá v lásce. Už v roce 2017 Babiš prohlásil, že “Mynář s Nejedlým dělají byznys na Zemanovu hlavu”. V loňském roce se pak objevily informace o tom, že je to právě Nejedlý, kdo vybírá za Pražský hrad diplomaty, případně sám jedná s velvyslancem Ruska.

Čtěte také: Množí se podezření, že Miloš Zeman přestal vykonávat prezidentské pravomoci. Na Hradě za něj úřaduje kontroverzní muž

Je možné, že chtěli dělat byznys i teď, a to i se samotným premiérem, kterého zjevně chtěli pověřit sestavením vlády. Babiš však není blázen a podobného cirkusu se rozhodl neúčastnit. Je dokonce možné, že Zemanovi zachránil život. Toho totiž Mynář s Nejedlým navzdory doporučení lékaře Miroslava Zavorala drželi ve vážném stavu na zámku v Lánech. Teprve, když se sem po volbách dostavil Babiš, odjel prezident okamžitě sanitkou do nemocnice.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
63 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments