Nepochopitelný krok Volkswagenu. Rozhodl se zničit svou největší legendu, vydává to za pokus o záchranu

Jsme již celkem zvyklí na velkohubá prohlášení zezelenalých šéfů velkých automobilek ohledně nových zelených pohonů v ocelových ořích. Nicméně pokus Volkswagenu uvrhnout jeden ze svých nejúspěšnějších modelů, svou legendu, do plně elektrifikovaného chřtánu mi přijde jako zvrhlost. To není ale to nejhorší. Wolfsburg měl v rukávu ještě jeden nápad.

Překvapivé změny ve VW

VW Golf je vozidlo, které německé automobilce udalo dnešní tvar, podobu a směr, kterým se měla ubírat. Společně s Broukem je tak můžeme zařadit mezi nejúspěšnější vozidla, která kdy byla na lince VW vyrobena. Nicméně doba pokročila a v roce 2019 došlo k uvedení nového vozidla na trh, který se měl stát zhoubou starých pořádků. ID.3 je elektrický hatchback, který tvůrci představili jako novou epochu moderních vozů a počítalo se s ním jako s budoucností VW. Nic nemohlo být vzdálené pravdě. Ve finále se jen ukázalo, jak moc je vedení firmy pod neúměrným vlivem militantní zelené politiky.

Foto: Shutterstock

Nápad nahradit legendu za propadák

Původně se plánovalo, že VW vyšlechtí poslední osmou generaci Golfu a dál už výroba pokračovat nebude. Místo mělo zaujmout ID.3 a jeho deriváty. To mnoho lidí šokovalo. Ne každému se líbilo přejít z Golfa za 600.000 korun na elektrické vozidlo, jehož užitná hodnota nesahá Golfu ani po brzdy. I tak ale VW vedení za svým nápadem tvrdošíjně stálo a legendu čekala smutná budoucnost. Jenže brzy se ukázalo, jak VW přestalo chápat své zákazníky.

ID.3. se stal v Evropě absolutním prodejním propadákem. Předražené auto s minimální praktičností si širokou klientelu nenašlo a vedení VW si uvědomilo že stojí před ostudou. V posledním záchvěvu odhodlání zachovat si tvář přišla hlava značky Thomas Schäfer s novým vyjádřením. Podle něho má “možná” dojít k částečné fúzi obou modelů. Je tedy možné, že si budeme moci pořídit například ID Golf. Údajně je to z toho důvodu, že modely Golf a ID jsou “silně provázané”.

Důležité je slovíčko “možná”. Možná taky bude vše jinak, Golf zůstane Golfem a ID dále bezcenným šrotem. Ústupová vrátka si tak nechal VW otevřen dokořán a my se jen budeme děsit tím, co vymyslí příště jiný vizionář kultovní automobilky.

Foto: Shutterstock, zdroj: autorský komentář, autocar, NewsBytes

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments