Neznámý útočník poničil poslaneckou kancelář Pirátky Olgy Richterové

Poslankyni Pirátské strany Olgu Richterovou dnes čekalo nemilé překvapení, když přišla do své poslanecké kanceláře v pražských Vršovicích. Ukázalo se, že dosud neznámý pachatel poničil okno kanceláře. Přestože by si Richterová přála, aby šlo jen o nehodu či náhodu, sama tomu příliš nevěří. Záležitost už předala policii.

Svou kancelář jsem vždy vnímala jako bezpečné místo pro politickou práci. Ale hlavně také jako místo, kde mě můžete navštívit, kde jsem otevřená setkávat se, naslouchat a pomáhat řešit problémy, se kterými se na mě občané obrací,” uvedla Richterová na svém facebookovém profilu.

Úplnému vysklení okna zabránila fólie, která okno zvenku zakrývá. Proto také na první pohled není poznat, že k něčemu došlo. Zevnitř je však paseka jednoznačně viditelná.

Richterová se domnívá, že jde o eskalaci výhrůžek a nenávistných projevů, které na její osobu a obecně Pirátskou stranu směřují. “Odsuzuji případné podobné útoky, ať už by byly namířené proti komukoliv. Do demokracie nepatří. A i když třeba mohou vyvolat strach, mé přesvědčení a víru v hodnoty, které mi jsou vlastní, stejně nerozbijí,” uvedla Richterová.

Pirátská strana v rámci předvolební kampaně čelila vlně dezinformací. Stranící se domnívají, že právě proto získali pouhé čtyři poslanecké mandáty.

Foto: Olga Richterová / Facebook

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments