Jiří Paroubek by rád vystřídal Zemana ve funkci prezidenta. Zhodnotil také šance Andreje Babiše

Příštím českým prezidentem by se mohl stát Jiří Paroubek. Bývalý premiér a úspěšný šéf ČSSD prohlásil, že uvažuje o kandidatuře. Definitivně se rozhodne v příštích měsících. Paroubek to prohlásil ve vysílání Rádia Impuls.

Uvažuji o tom. A pokud bude společenská potřeba, tak nevylučuji, že bych o tom mohl dál vážně uvažovat,” uvedl Paroubek. Ten už o možné kandidatuře na prezidenta mluvil před lety.

Prezidentská volba se bude konat nejpozději začátkem roku 2023. Vzhledem k problematickému zdravotnímu stavu Miloše Zemana je ale možné, že ke střídání na Pražském hradě dojde už dříve. Také proto se pomalu, ale jistě šikují řady možných kandidátů.

Mezi ně se možná zařadí také dosavadní premiér Andrej Babiš, který má podle řady expertů velké šanci v bitvě o prezidentský post uspět.

Jiří Paroubek však šance svého možného soka ve volbě nevidí jako velké. “Nemá potenciál, aby získal 50 procent plus jeden hlas. A tyhle ty volby ho o tom měly přesvědčit,” řekl Paroubek, který naráží na skutečnost, že ve druhém kole prezidentské volby musí jeden z kandidátů přesvědčit nadpoloviční část občanů. A Andrej Babiš je vnímán jako politik, který rozděluje společnost, což mu v této volbě nepomůže.

Jiří Paroubek se před volbami vrátil do politického života, když se snažil v kampani pomoci sociální demokracii. Ta se však do Poslanecké sněmovny nedostala. V kuloárech se uvažovalo také o tom, že by Paroubek mohl stranu po volebním debaklu převzít a pokusit se s ní o restart.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments