Nikdo z delegace u těžce nemocného prezidenta neměl respirátor. Vondráček s Mynářem ho ohrozili na životě

Kancelář prezidenta republiky sice zveřejnila záběry Miloše Zemana, jak podepisuje dokument svolávající novou Poslaneckou sněmovnu, čímž rozptýlila dohady o tom, zda náhodou nebyl podpis zfalšovaný.

Zveřejněním videa se však zároveň usvědčila z naprosté diletantnosti. Jak ukazuje video, nikdo z návštěvníků u prezidenta Zemana neměl nasazený respirátor nebo alespoň roušku. V těsné blízkosti prezidenta přitom stáli předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, kancléř Vratislav Mynář, tajemník Jaroslav Hlinovský a jakási žena.

Potvrzují se také slova lékařského personálu, že u této návštěvy nebyl přítomný a že proběhla bez jeho vědomí. Lékař by pravděpodobně nepřipustil, aby těžce nemocného prezidenta navštívili lidé bez ochranných pomůcek.

Nemocný člověk má výrazně sníženou imunitu, a přestože je Miloš Zeman očkovaný proti covidu, neznamená to, že jím nemůže těžce onemocnět. Patří totiž do té nejrizikovější skupiny. Kromě stáří jsou u něj velkým rizikem chronické choroby, kterými trpí.

V nemocnici je přitom nasazený respirátor naprostou povinností. Ta platí i pro očkované osoby, protože i ty mohou virus přenášet.

Foto: Pražský hrad

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
33 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments