Hrad ukázal prezidenta Miloše Zemana. Je mimo, ale podepsal se

Kancléř Vratislav Mynář na tiskové konferenci ukázal záběry, jak se notně unavený a mumlající prezident Miloš Zeman podepisuje na listinu svolávající novou Poslaneckou sněmovnu. Tu od něj převzal předseda končící Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. K prezidentovi se však v doprovodu kancléře vplížil bez vědomí lékařů.

Dosud přitom panovaly pochybnosti o pravosti podpisu Miloše Zemana. Jeho možné padělání vyšetřuje policie, stejně jako roli kancléře Vratislava Mynáře, kterou sehrává kolem nemohoucího prezidenta.

Čtěte také: Vratislav Mynář v úzkých. Za rozvracení státu mu hrozí dvacet let vězení a propadnutí majetku

Ze zveřejněných záběrů je poměrně jasné, že stanovisko Ústřední vojenské nemocnice o tom, že prezident není schopen vykonávat své pracovní povinnosti, je správné.

Na tiskové konferenci se kancléř Mynář pokoušel obhájit své dosavadní mlčení o zdravotním stavu prezidenta. Učinil tak ale nezvyklou formou, kdy se obrátil do minulosti a popisoval to, jakým způsobem bylo informováno o zdraví bývalého prezidenta Václava Havla. Zjevně si však vybral pouze některé aspekty.

Čtěte také: Jiří Paroubek by rád vystřídal Zemana ve funkci prezidenta. Zhodnotil také šance Andreje Babiše

Senát už učinil první kroky k aktivaci článku 66. Ve spolupráci s novou Poslaneckou sněmovnou tak může prezidenta dočasně zbavit jeho pravomocí.

Foto: Pražský hrad

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
45 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments