Nové informace k případu mrtvé Niny H. a jejího přítele. Policie upřesnila, co se stalo

Pražská kriminálka dále pokračuje ve vyšetřování násilné smrti čtyřiadvacetileté studentky Niny Husted, jejíž případ před pár týdny zdrtil celou Českou republiku a který vyústil v uspořádání masivní sbírky pro naplnění snů zesnulé ženy. Ta se setkala s obrovským zájmem veřejnosti, jež přispěla už 14 miliony korun.

Policie nyní oznámila významný průlom ve vyšetřování a oznámila, že zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vraždy. “Mohu potvrdit, že jsou zahájeny úkony trestního řízení, a to pro podezření z trestného činu vraždy. V současné chvíli stále probíhá prošetřování celé věci a nebudeme k ní poskytovat žádné další informace,” uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Ninu někdo zavraždil

Jde o významný posun, protože doteď policie nehovořila o tom, že by mělo jít o vraždu, přestože o tom mnozí pozorovatelé na základě nepřímých důkazů nepochybovali. Nyní je tedy jasné, že policie vychází z toho, že Ninu někdo skutečně násilně zavraždil.

V celém případu hraje pravděpodobně klíčovou úlohu muž, který spáchal sebevraždu skokem pod pražské metro. Čtyřiatřicetiletý muž se měl se zavražděnou ženou setkat před její smrtí a dokonce existuje videozáznam, na kterém jsou oba zachyceni, jak vycházejí z bytového domu. “Nevylučujeme spojitost mezi oběma případy, tedy případem pohřešování té ženy a toho muže. Do současné chvíle nebyla obviněna žádná konkrétní osoba,” řekla mluvčí policie Kropáčová.

Policie neupřesnila, jakým směrem se bude její vyšetřování dále ubírat. Je ale zjevné, že se snaží případ s maximální pečlivostí objasnit. Navzdory tomu, že muže už možná nebude schopna obvinit, jde o veřejný zájem.

Foto: archiv rodiny Niny H.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments