Obec se stydí za Adama Vojtěcha. Zrušila mu trvalý pobyt

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je oficiálně bez svého trvalého bydliště. To mu totiž zrušila obec Včelná na Českobudějovicku, kde byl dosud přihlášen. Podle všeho jde o aktivitu jednoho úředníka, který nebyl spokojen s konáním ministra v jeh úřadu.

Vojtěch v pozici ministra zdravotnictví je zodpovědný za soustavné a záměrné porušování zákonů České republiky vydáváním opatření, která jsou Nejvyšším správním soudem opakovaně prohlašovaná za neplatná,” stojí v materiálu, který se objevil na sociálních sítích a na který upozornil server idnes.cz.

Ministrovi je v materiálu vyčítáno jeho konání v rámci koronavirové epidemie. Podle něj nehledá účinnou léčbu nemoci covid-19 a nepropaguje prevenci prostřednictvím posílení imunity či pobytu na čerstvém vzduchu a slunci.

Správní orgán konstatuje, že vesnice Včelná se za svého občana Vojtěcha stydí a vzhledem k výše uvedeným skutečnostem rozhodl tak, jak je uvedeno ve výroku rozhodnutí,” konstatuje materiál, pod kterým je podepsán referent obecního úřadu František Mareš.

Podle všeho jde o aktivitu jednoho úředníka, který se však skryl za razítko obecního úřadu. “Je to můj občanský protest proti postupu vedení této země a zvláště ministerstvu zdravotnictví, které chrlí jedno protiústavní a protiprávní nařízení za druhým,” uvedl Mareš. Tomu vadí například to, že Vojtěchovo ministerstvo přetěžuje soudy, které musí jeho nařízení neustále prozkoumávat a obvykle mu je vrací k přepracování.

Jednání svého úředníka potvrdila také starostka obce Miroslava Stráská, která s ním však nesouhlasí. “Panu Marešovi jsem k dnešnímu dni odňala oprávnění pro vedení správních řízení o rušení údaje o místu trvalého pobytu z moci úřední jako oprávněná úřední osoba. Následně vydám usnesení o zrušení tohoto správního řízení vůči panu Vojtěchovi. Panu ministrovi jej doručím s omluvou,” řekla Stráská.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments