Příští vládu vytvoří ANO a ODS, obává se Maláčová. Raději by s Babišem vládla sama a překazila “šílené plány”

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se vážně obává, že v příští vládě po boku ministrů za ANO zasednou lidé z ODS, tedy strany, která už je dlouhých osm let mimo vládní rezorty a ráda by se do nich po říjnových volbách vrátila. Zatímco ještě nedávno se mělo za to, že jedinou možností je spojení dvou velkých koalic, dnes už se stále více spekuluje o tom, že si Petr Fiala plácne právě s Andrejem Babišem. Tuto variantu veřejně popsal hejtman Moravskoslezského kraje a jedna z nejvýraznějších tváří ANO, Ivo Vondrák.

Mám strach, že příští vládu bude tvořit hnutí ANO s ODS a budou škrtat, privatizovat a dotáhnou své šílené plány, které jim ČSSD v letech 2006-2013 naštěstí překazila,” uvedla Jana Maláčová na svém facebookovém profilu.

Je otázkou, co Jana Maláčová myslí oním obdobím let 2006 až 2013. Pravděpodobně ale pravicové vlády, které vedla ODS. Není však jasné, co přesně sociální demokracie překazila. Naopak levice ODS a TOP 09 stále vyčítá dramatické škrtání, které tyto strany v této době dokázaly prosadit.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová je přitom známou propagátorkou přidávání na všech frontách, ať už jsou to minimální platy nebo důchody.

Z příspěvku Maláčové je jasně patrné, že se její strana pokusí vznik koalice ANO a ODS překazit. Jedinou možností, kterou má, však je opětovný vstup do vlády s Andrejem Babišem. Tedy za předpokladu, že se ČSSD vůbec dostane do Poslanecké sněmovny a společný výsledek těchto stran bude na vládu stačit, třeba s obnovenou tolerancí od KSČM.

Předseda sociální demokracie Jan Hamáček už před časem připustil, že by do vlády s ANO šel znovu. To mu velká část straníků vyčítá, a to zejména proto, že se ČSSD vedle Andreje Babiše nedokázala prosadit. Premiér ji navíc několikrát ztrapnil, když Hamáček při různých příležitostech hrozil odchodem z vlády a Babiš neudělal žádný ústupek, aby tak neučinil. Předseda sociální demokracie tak musel sklopit uši a zařadit se zpět.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments