Oblíbená česká banka brzy skončí. Její klienti přejdou do jiné

Na českém bankovním trhu se v poslední době dějí velké věci. Jednoznačně zde dochází ke konsolidaci, jakou jsme tu hodně dlouho neviděli. Výsledkem bude menší konkurence v podobě několika málo větších bank, které postupně pohlcují ty menší, které jednoduše nedokázaly vyrůst do dostatečné velikosti, aby se jim vyplatilo fungovat samostatně.

Dříve, než se čekalo

Viděli jsme to na příkladu Equa Bank, která se postupně rozpustila ve větší Raiffeisenbance nebo Hello Bank, jež prodala své klienty České spořitelně. Něco se chystá také s Air Bank, která delší dobu koketovala s Monetou a podle některých názorů je jen otázkou času, než se tyto dvě banky spojí.

Co už je ale definitivně na spadnutí, a přitom o tom příliš klientů této banky netuší, je zánik Maxbanky, která se sloučí s Creditas do jedné entity. “Platí, že obě banky chceme sloučit. A rozhodli jsme se to udělat co nejdřív. Když to půjde dobře, už během druhé poloviny příštího roku,” uvedl v rozhovoru pro server Peníze.cz předseda představenstva Creditas Vladimír Hořejší.

Ke sloučení by tak mělo dojít už v roce 2024, přičemž původně se plánoval až rok 2025. Maxbanka je přitom stále oblíbenějším bankovním domem, který nabízí aktuálně nejvyšší úrokovou sazbu na spořicím účtu, která přesahuje šest procent. Není divu, že se jí tak daří lákat nové klienty, protože to už je opravdu zajímavé zhodnocení finančních prostředků.

Foto: Shutterstock

Méně výhodné podmínky

Maxbanka nepůsobí pod tímto názvem příliš dlouho. Dříve fungovala jako Expobank, avšak v minulém roce ji koupili noví majitelé poté, co se ti původní dostali do problémů, a banku přejmenovali. Jde o stejnou finanční skupinu, která vlastní právě Creditas. Ovšem zdálo se, že obě banky budou fungovat samostatně a cílit na trochu jinou klientelu.

Nakonec tomu tak nebude a Maxbanka tedy bude integrována do větší sesterské banky. Je pochopitelně otázkou, jak budou nastaveny produkty, zejména potom ty spořicí, protože ty jsou u Creditas méně výhodné. Například spořicí účet nabízí úrok maximálně 5,6 %, ovšem maximálně do hranice 500 tisíc korun, což je poměrně málo. Vše nad tuto hranici je úročeno 3,1 %. Naproti tomu, aktuálně v Maxbance dostanete úrok šest procent, i když tam máte třeba desítky milionů korun.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments