Oblíbený biskup se vzdal celibátu. Praskl na něj vztah s rozvedenou spisovatelkou satanistické sadistické literatury. Podle kolegů ho mohli ovládnout démoni

Dvaapadesátiletý biskup Xavier Novell se v roce 2010 stal nejmladším biskupem a jako takový na sebe připoutal značnou pozornost. Mnozí členové katolické církve mu rádi naslouchali. Teď se však Novell překvapivě vzdal slibu celibátu. Za tímto rozhodnutím stojí jeho vztah se spisovatelkou Silvií Caballolovou, která se dosud prezentovala především jako autorka satanistických erotických fikcí. Jeho bývalí kolegové vyjádřili podezření, že je ovlivněn démony.

Minulý měsíc podal Xavier Novell výpověď z osobních důvodů. Provalilo se totiž, že udržuje vztah s Caballolovou, jak uvádí BBC. Paradoxní je, že partnerka bývalého exorcisty je autorkou knih o satanismu, okultismu a sadismu. Ve svých knihách se ráda zabývá surovým bojem mezi dobrem a zlem, Bohem a Satanem a anděly a démony.

Odhalení vyvolalo mezi bývalými kolegy oblíbeného biskupa doslova zděšení. Někteří z nich dokonce naznačují, že ho ovládli démony. Jeden z nich pro španělská média vypověděl, že situace “není problémem celibátu, ale spíše zamoření”. Některé zdroje dokonce uvádějí, že Novella oslovil sám papež František a vyzval ho, aby sám na sobě vykonal rituál exorcismu a osvobodil svého utrápeného ducha. Biskup však odmítl.

Xavier svou milou potkal při studiu démonické víry. Jistým problémům čelil už v minulosti kvůli svému propojení na takzvanou terapii homosexuální konverze. Obviněný byl také ze sňatku mezi ženou a mladíkem, kteří se zúčastnili terapie bez souhlasu úřadů a rodičů nevěsty. Bývalý biskup byl také otevřeným zastáncem nezávislosti Katalánska.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments