Očkovaní lidé roznesli mutace, řekl lékař Pollert. Mladší lidé možná umřeli na nepoznanou nemoc, ne jen na covid

Výroky Lukáše Pollerta ohledně koronaviru budí značné vášně. A lékař z Fakultní nemocnice Motol s nimi rozhodně nemíní přestat.

Aktuálně se vyjádřil na adresu očkovaných lidí, mezi které se sám počítá. “V posledním půlroce se tzv. očkovaní netestovali a je tedy jasné, že právě tato skupina roznesla do společnosti nové mutace a podobně. Z epidemiologického hlediska se stal nonsens. U očkovaného věříme, že pravděpodobně neprodělá covid nějak fatálně či těžce. To je ale vše,” uvedl Pollert pro server Parlamentní listy.

Lékař tak naráží na skutečnost, že očkovaní lidé se mohou infikovat a virus dále roznášet. Problém spočívá v tom, že je s nimi stále nakládáno jako s bezinfekčními. Nemusí se tak například preventivně testovat, ačkoliv odborníci poukazují na skutečnost, že by se testování mělo zavést právě i pro očkované.

Podle Pollerta by také neočkovaní lidé neměli být ostrakizováni za své rozhodnutí. Aktuálně na ně míří například kritika za to, že se nenechají očkovat a pak je třeba je léčit nákladnými medikamenty. “A když někdo odmítá zhubnout, nebo žít zdravě? Chceme po něm platit drahé operace? Dlouho nic, jen rady lékaře. A pak operace za několik statisíců, operace bypassu na kardiochirurgii. Kuřák si vesele kouří a pak za sto tisíc leží na katetrizačním sále. Pokud někdo nestihne oranžovou, ale riskne červenou. Chce po takovém rozlámaném člověku někdo miliony? Takové příběhy má snad každý občan České republiky. Takže pokud někdo ukazuje prstem na neočkované, stejně tak se může podívat do zrcadla,” nabízí srovnání Pollert.

Zajímavý pohled má lékař také na úmrtí, která covid napáchal i u jinak zdravých a mladých jedinců. “Myslím, že v pozadí úmrtí mladších lidí tzv. „jen na covid“, není jen SARS-CoV-2, ale nepoznaná jiná nemoc. Možná porucha imunity. Nechci covid bagatelizovat, ale co jsem viděl, si rozhodně nevyžadovalo takové manévry s plošným lockdownem škol a podobně. Jsem přesvědčen, že mnoho úmrtí – k nimž došlo a ještě dojde – bylo způsobeno neadekvátní reakcí, která mohla být lépe koordinována shora,” uvedl Pollert.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments