Experti jsou zděšeni z toho, co vypadlo z pirátského kandidáta na ministra zdravotnictví o covidu. “Šťastný z toho nejsem,” říká Vít Rakušan

Mnozí pozorovatelé se nestačí divit vlastním očím, jak je Pirátská strana schopna podkopávat si své šance ve volbách neuváženými výroky. Krátce předtím, než se voliči vydají k urnám, začal na veřejnosti hovořit do té doby nepříliš viditelný pirátský kandidát na ministra zdravotnictví, Ondřej Dostál. Ten v rozhovoru pro Prostor X a ve svých příspěvcích na Twitteru uvedl například to, že je proti lockdownům, že není očkovaný a že očkovat by se měli pouze lidé, kteří nemoc neprodělali, případně jsou starší či chronicky nemocní.

Jak už jsme informovali, na základě těchto slov se od Pirátů a tím i celé koalice PirStan začali odvracet voliči, kteří byli přitom o volbě tohoto uskupení již přesvědčeni. Patří mezi ně například politik a aktivista Matěj Hollan, který navíc svým dosahem přesvědčil další potenciální voliče. Čtěte také: Piráti nechali promluvit kandidáta na ministra zdravotnictví. To neměli dělat. “Vždyť je jako Peková,” odvracejí se od nich i největší příznivci

Když už se zdálo, že se koalice PirStan začíná znovu zvedat, a to i díky vynikajícím výkonům předsedy Starostů a nezávislých Víta Rakušana v televizních debatách a předvolebních mítincích, přišla další rána. “My o tom samozřejmě vedeme diskusi. Já za sebe říkám, že jsem z jeho výroků šťastný nebyl,” zhodnotil pro Deník N zjevně nespokojený Rakušan.

Čtěte také: Česko má nového kandidáta na premiéra. Rakušan exceloval, Babiše si namazal na chleba

Mnozí voliči Pirátů žádají, aby se strana od Ondřeje Dostála distancovala. Jenže ta to zjevně nemíní udělat. “Ondřej Dostál je odborník na zdravotnické právo, který se dlouhodobě zabývá soukromím pacientů, takže na to má trochu specifický názor,” uvedl na Twitteru místopředseda strany a šéf mediálního výboru strany Mikuláš Ferjenčík, který dodal, že Dostála odvolávat nechtějí.

Jenže do pirátského kandidáta na ministra zdravotnictví už střílí i vědecká esa. “Ten člověk nejen nerozumí covidu a ignoruje mezinárodní vědecký konsenzus, ale taky (a to je ještě horší) vůbec nerozumí roli a odpovědnosti politika. Piráti, proboha, dělejte s tím něco,” uvedl na Twitteru biochemik Jan Konvalinka, který se problematice covidu dlouhodobě věnuje.

Foto: Pirátská strana

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
32 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments