Soňa Peková potřebuje imunitu. Ale tu poslaneckou, jinak půjde sedět, míní novinářka

V loňském roce byla jednou z “covidových hvězd”, tedy lidí, o nichž do té doby prakticky nikdo nevěděl a které následně znal celý národ. Pohled na Soňu Pekovou se však v průběhu času rychle vyvíjel. Zatímco na počátku to byla především laborantka, která jako jedna z prvních zjistila koronavirus v České republice a její soukromá laboratoř za to byla ministerstvem zdravotnictví popotahována. Kauza vyústila do dnes už legendárního ponížení ministra Adama Vojtěcha v přímém přenosu, kdy ho Andrej Babiš donutil říct jméno zaměstnankyně, jež mu o Pekové poskytla nepravdivé informace.

Následně se však Soňa Peková začala k tématu koronaviru vyjadřovat stále více. Z jejích slov bylo patrné, že ho považuje jen za další virus a veškeré šílenství kolem něj brala s rezervou. Dopustila se také pověstných výroků o tom, že covid do Vánoc (myšleno loňských) zmizí, případně, že další mutace jsou vyráběny uměle. Peková také zpochybnila bezpečnost vakcín, o kterých tvrdí, že jsou nedostatečně prověřené. Čtěte více: Vakcíny na covid jsou rychlokvašky, varuje mikrobioložka Peková před účinky, které se teprve mohou projevit. Jak může někdo říct, že jsou bezpečné?

Shodou okolností začal loni soud projednávat kauzu neoprávněných úhrad pro laboratoř Chambon, ve které kdysi figurovala právě Peková, a to spolu s kontroverzním podnikatelem Romanem Janouškem. Molekulární genetička je spolu s dalšími třemi lidmi viněna z toho, že ze zdravotních pojišťoven podvodem vylákala 239 milionů korun.

Naposledy se o Pekové mluvilo před pár týdny, kdy vyšlo najevo, že kandiduje za stranu Švýcarská demokracie ve volbách. Novinářka Lucie Tomanová to vidí jednoznačně: “Motivace MUDr. Pekové k šíření dezinformací objasněna: Potřebuje publicitu, protože chce do sněmovny. A chce tam zřejmě proto, aby získala poslaneckou imunitu a nemusela jít případně sedět za finanční podvody, ze kterých je obviněná.

Foto: Shutterstock

Články
Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments