Očkovaní lidé začínají být vážnou hrozbou pro společnost. Čeští lékaři a hygienici stále nechápou, že mohou virus roznášet

Je zcela nepochopitelné, jak neprofesionálně se chovají někteří hygienici a lékaři. Zcela ignorují nejnovější poznatky o tom, jak vlastně očkování proti covidu funguje, a stále trvají na tom, že očkovaný člověk rovná se bezinfekční člověk. Tedy takový, který se nemůže nakazit a nemoc nemůže dále roznášet.

To už je ale zcela vyvrácená hypotéza a opravdu je jen těžko stravitelné, že se tím lidé na svých místech neřídí. Čtěte více: Potvrzeno. Očkovaní lidé šíří mutaci delta stejně jako neočkovaní, zjistila CDC. Měli by ztratit veškerá privilegia

Naposledy takto očkovaná učitelka roznesla po Gymnáziu Jevíčko koronavirus, jak upozornil server Seznam Zprávy. Nebyla to její chyba. U ženy se objevila nákaza v domácnosti, kterou řešila krajská hygienická stanice. Jenže pedagožku do karantény neposlala právě proto, že prošla očkováním. Žena však nakažená byla a infekci rozšířila ve škole. Výsledek? Tři nakažení učitelé a 60 dětí ve 14denní karanténě. Přitom stačilo jediné: poslat do karantény očkovanou učitelku.

Na podobný případ upozornil na Facebooku herní vývojář Daniel Vávra. “Kamarádka má v červenci ukončené očkování. Teď se nakazila kovidem. Neměla žádné delší setkání s nikým příznakovým a neví kde, takže zjevně to chytla někde venku na letmém setkání,” popsal Vávra. “Přesto zvrací, má horečky, přišla o čich a chuť, bolí ji záda, takže rozhodně ne bezpříznakový průběh. Před tím, než měla výsledek testu, její kamarádce, která jí hlídala děti, doktorka za kterou šla, že asi byla ve styku s nakaženým, vynadala, protože očkovaná covid mít nemůže a nemůže ani nikoho nakazit, takže do žádné karantény nemusí, přestože byla celý den s někým, kdo má exemplární příznaky covidu.

Poté co se ukázalo, že to není pravda, což tedy by lékařka jaksi měla vědět, tak jí jen řekli, že má říct lidem, které viděla poslední dva dny, že to teda má a ať si dávají pozor. Trasování nula,” uvedl rozhořčeně Daniel Vávra.

Podle reakcí na sociálních sítích nejde vůbec o ojedinělé případy, jako spíše o praxi. Hygienické stanice a lékaři nakládají s očkovanými osobami jako s bezinfekčními. Ty však v takovém případě představují vážnou hrozbu pro společnost, protože mohou nekontrolovatelně roznášet virus. Bylo by i v jejich zájmu, aby je hygiena přinejmenším varovala, že virus mohou přenášet, případně jim poskytla karanténu. Bez ní totiž nemohou být na nemocenské a musí chodit do práce.

Celý problém má přitom poměrně jasný důvod, který začíná být pod palbou kritiky. Samotné ministerstvo zdravotnictví nakládá s očkovanými jako bezinfekčními a nevyžaduje po nich například testování. Když před pár dny šéf zdravotnických statistiků Ladislav Dušek oznámil, že by bylo očkované vhodné testovat, okamžitě dostal “kotel” od Andreje Babiše, že k něčemu takovému se nikdy nepřistoupí.

Dobrá, ale to už potom hraničí s veřejným ohrožováním. Navíc to až nebezpečně připomíná situaci z loňska, kdy Babiš sebevědomě rušil opatření, na kterých se shodli experti, a pomohl tak nastartovat masivní podzimní vlnu.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
141 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments