Ohrožoval rodinu na dálnici agresivním chováním. Soud poslal řidiče na šest let za mříže

K šesti letům odnětí svobody odsoudil Krajský soud v Praze padesátiletého Miroslava Štibra. Kromě toho musí uhradit také pokutu ve výši 300 tisíc korun poškozeným. Před soudem stanul za incident, který se odehrál před dvěma lety na dálnici D4 ve směru od Prahy k Jílovišti.

Mrštil kovovou kuličkou

Čtyřčlenná rodina s malými dětmi tehdy v levném pruhu předjížděla pomalejší vozidla v tom pravém. Provoz byl poměrně hustý. V jednu chvíli se na jejich rodinný vůz zezadu nalepilo agresivně jedoucí mitsubishi, jehož řidič si problikáváním a najížděním vynucoval prostor pro předjetí. Takto obě vozidla jela asi jeden kilometr. Když se pak pravý pruh uvolnil a rodina jej využila, Miroslav Štibr za volantem svého vozu se jí rozhodl ještě “poučit”.

Když se oba vozy dostaly do stejné úrovně, z okna auta obžalovaného vylétl jakýsi předmět, který rozbil okno rodinného volkswagenu. Řidič naštěstí dokázal vůz udržet ve svém pruhu a následně bezpečně zastavit v pruhu odstavném. Řidič, který nehodu způsobil, nezastavil a pokračoval v jízdě. Vůz pak vypátrala až policie. Ta případ začala vyšetřovat, vyslechla svědky a dokonce našla předmět, který byl proti vozidlu vržen. šlo o kovovou kuličku.

Nekontroloval své emoce

Soud důkazy uznal a uznal Miroslava Štibra vinným. “Obžalovaný nebyl schopen udržet své emoce na uzdě. Proto měl potřebu potrestat osobu, která ho podle jeho názoru brzdila. Za druhým vozidlem jel asi kilometr,” uvedl soudce Krajského soudu v Praze. Ten vyhověl návrhu státního zástupce na trest na spodní hranici sazby, která se v případě těžkého ublížení na zdraví pohybuje od pěti do dvanácti let. Jedno z dětí si totiž z incidentu odneslo vážnou psychickou újmu.Trest na spodní hranici sazby považujeme za přiměřený. A to včetně uložení trestu zákazu řízení motorových vozidel řidiči, který porušuje pravidla.

Obhajoba Miroslava Štibra byla založena na tom, že vozidlo neřídil a byl v tu dobu někde jinde. “Skutek se nestal, obžalovaný se nacházel jinde a ten útok nemohl mít takové následky, jak říká obžaloba,” uvedl jeho advokát, který žádal plné zproštění viny a zpochybnil i žádost poškozených o náhradu škody. Tyto argumenty však soud neuznal.

Obhájce Miroslava Štibra se na místě odvolal. Rozsudek tak není pravomocný. O odvolání bude rozhodovat Vrchní soud v Praze.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments