Olympionici nedostanou kondomy kvůli koronaviru. Hrozí tak vážnější problémy

Letos poprvé za mnoho olympiád nebudou mít sportovci v olympijské vesnici k dispozici prezervativy. Rozhodnutí pořadatelského Tokia vychází z toho, že sportovci mezi sebou budou mít zakázán tělesný kontakt, tedy také sex. Počítá se s tím, že zákaz budou dodržovat a kondomy tak vůbec neupotřebí, jak upozornil britský list The Guardian.

Sportovci přitom kondomy dostávali už od olympiády v Soulu v roce 1988. Rozhodnutí vycházelo z pozorování, že mezi olympioniky ve vesnici dochází k častým sexuálním kontaktům. V minulosti to přitom vedlo k šíření pohlavních chorob či nechtěným otěhotněním.

Sexuálně nejaktivnější byli sportovci na minulé olympiádě v Rio de Janeiru. Zřejmě je strhla brazilská uvolněná atmosféra. Po dobu olympiády totiž sportovci spotřebovali na 450 tisíc kondomů. Zásoby byly připraveny také pro Tokio, ale pořadatelé nakonec rozhodli, že se nebudou distribuovat.

Podle pozorovatelů však není toto rozhodnutí příliš prozíravé. Nelze očekávat, že se všechny sportovce podaří udržet na uzdě. Stačí se ostatně podívat, jak různá opatření dodržují nebo spíše nedodržují běžní lidé. Ve snaze zabránit šíření koronaviru tak může dojít k vážnějším problémům, které se díky kondomům na olympiádách podařilo vymýtit.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments