Opilý pražský politik způsobil skandál. “Táhněte, já jsem tady radní pro kulturu,” křičel na muzikanty

Pražský politik pokazil příjemný multižánrový festival Ša-la-la, který na konci srpna pořádala městská část Praha-Kbely v Centrálním parku. Místní radní Leoš Biskup, který je předsedou Komise pro kulturu podle všeho nabyl dojmu, že mu festival coby zástupci městské části přes kulturu patří a způsobil zde nemalý skandál.

Na festivalu panovala dobrá nálada a nikomu příliš nevadilo, že se hudební program dostal do značného skluzu. Tedy až na radního Leoše Biskupa. “Nedá mi to a musím se podělit o mojí zkušenost s multižánrovým festivalem ve Kbelích, který proběhl včera 29.8. 2021. Hráli jsme tam s kapelou Steel Box a podle dohody s pořadatelem jsme měli vystoupit v 19.00 hod. Díky velikému časovému skluzu, jsme však přišli na řadu až po 21.00 hod. To se může stát ( i když by nemělo) a každý muzikant s tím tak trochu počítá,” uvedl na svém facebookovém profilu frontman kapely Steel Box Jan Kopal. “Co však následovalo, mě doslova uzemnilo. Už během naší produkce, jsme si všimli, že v hledišti také sedí místní radní pro kulturu pan Leoš Biskup. Toto ožralé, arogantní hovado do každé pauzy vykřikovalo „Holokrci!“. To je kapela, která šla po nás. Zřejmě její velký fanda. Nic proti tomu, Holokrci jsou výborná kapela a přízeň si jistě zaslouží.

Kapela Steel Box se nakonec s pořadatelem domluvila na odehrání dvou posledních songů, čímž zkrátila svou produkci na polovinu. “To se ale nelíbilo ožralému Biskupovi a po čtvrté písni přivrávoral pod jeviště a oznámil nám, že máme vypadnout. Poté, co mu zpěvačka řekla, že máme odehrát ještě jednu, jí před ztichlým amfiteátrem hlasitě odpověděl, že máme jít do prdele. Koho si to tam v těch Kbelích proboha volí?” pozastavuje se nad praktikami místního radního Jan Kopal.

Tuto skutečnost redakci Mix24.cz potvrdilo několik účastníků festivalu. Ti si nejprve mysleli, že radní Leoš Biskup v povznesené náladě dělá nějakou formu humoru. Až poté si uvědomili, že je velmi agresivní.

Sám Biskup to vidí trochu jinak. “Bylo to trochu jinak. Měli hrát Holokrci od 20.00 hod, ale v půl desáté stále hrála jiná kapela, která oznámila poslední tři písničky. Šel jsem se dotázat, kdy tedy budou Holokrci hrát, když je konec za půl hodiny a dostal jsem se do konfliktu s jedním členem kapely. Tak jsem jim řekl, ať tam ty Holokrky pustí a přestanou hrát. Pak se do mě pustili nějací Ukrajinci. Zjevně opilý jsem nebyl, když jsem za celé odpoledne vypil čtyři piva a nic jiného. U incidentu byl i táta, kamarád Kosťa s přítelkyní, Michal Marel, Monika Havelková, Standa Šimáček s dcerou a přítelkyní a několik dalších lidí,” uvedl Leoš Biskup pro Parlamentní listy.

Foto: Městská část Kbely

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments