Ostuda Dary Rolins. Odmítla zaplatit rodině motorkáře, kterého zabila. “K rozumu” ji přivedli až exekutoři

Dara Rolins se ráda chlubí tím, že je jednou z nejlépe vydělávajících hvězd v česko-slovenském showbyznysu. Její excentrické chování mnohým vadí, a to zejména při znalosti její minulosti. Neopatrnou jízdou totiž před jedenácti lety připravila o život motorkáře. Tento incident přitom stále jitří vášně.

Některým lidem přijde nepatřičné, že se Dara Rolins stylizuje do role ikony a vzoru mnohých žen. Na svém instagramovém profilu například ráda poskytuje rady do života. Nejenže přitom zavinila smrt nevinného člověka, ale i následný soudní proces byl z její strany vůči pozůstalým veden velmi tvrdě.

Rolinsové právníci se snažili z Dary setřást jakoukoliv vinu a na minimum snížit její podíl na nehodě, který byl podle všeho značný. Vleklý soud nakonec rozhodl vynesením podmínečného trestu a zákazem řízení. Kromě toho však měla Rolins také pozůstalým zaplatit přibližně jeden milion korun.

Zdálo by se, že pro bohatou zpěvačku to nebude problém a že třeba i přihodí něco navrch, aby aspoň trochu ulevila svému svědomí. Jenže opak byl pravdou. Dara Rolins se naopak zdráhala vyměřenou částku uhradit. Upozornil na to advokát poškozené strany JUDr. Karel Friml ve své knize Žil jsem s justicí, na kterou upozornil server Expres.cz. Ostatně už v listopadu 2010 se Dara pro deník Blesk vyjádřila ohledně vyplacení odškodného velmi nevybíravě: “A proč bych to dělala, když mně ten pán vjel do protisměru?!

Jak uvedl advokát Friml ve své knize, rodina musela o peníze tvrdě bojovat, jinak by je zřejmě nikdy nezískala. “Ani jedna, ani druhá, ani třetí upomínka (dokonce s dodejkou, aby určitě došla) ji nepřivedla k tomu, aby našla cestu do pojišťovny. Nezbývalo tedy nic jiného než to, co nakonec musí udělat každý věřitel, když dlužník nechce zaplatit: podá návrh na exekuci,” píše Karel Friml ve své knize. “Teprve potom pozůstalí své peníze podle rozsudku soudu dostali. Protože řidička ani její právní zástupci nedokázali včas a řádně zajistit, aby podle soudních rozhodnutí bylo odškodné zaplaceno, stálo ji to na nákladech exekucí statisíce navíc. Z vlastní kapsy a zbytečně.

Advokát Friml také upozornil na to, jakým způsobem se Dara Rolins snažila soud zvrátit ve svůj prospěch. Několikrát změnila výpověď ohledně svého volání za volantem a v její prospěch také promluvil nepravdivý znalecký posudek, který však soud nakonec neuznal. Friml naznačuje, že si zpěvačka tento posudek objednala.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
32 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments