Tálibán se vrací se vším všudy. Z dvanáctiletých dívek vytváří sexuální otrokyně

Překotný ústup spojeneckých sil z Afghánistánu vede k jedinému: návratu hnutí Tálibán k moci. Přestože zástupci Spojených států amerických v oficiální rovině tvrdili, že se afghánská vláda může s pomocí vlastních sil ubránit, realita ukazuje pravý opak. Ostatně, i zprávy amerických tajných služeb ostatně připouštějí jedinou variantu, a to, že Tálibán zemi opět ovládne. Teď už se hraje jen o to, kdy se tak stane. Rychlý postup radikálů může mít za výsledek nechtěnou symboliku, a sice, že k ovládnutí hlavního města Kábul dojde kolem 11. září.

ŽIVĚ: V chaosu na kábulském letišti umírají lidé. Sledujeme krizi v Afghánistánu minutu po minutě

Přestože Tálibán sám o sobě tvrdil, že už není tím samým hnutím, jako před dvaceti lety a že jeho cílem je co možná nejlépe spravovat zemi, realita přeci jen ukazuje trochu jiný obrázek. Tálibové si berou zemi zpět doslova se vším všudy a nehledí napravo ani nalevo.

Podle informací přímo z Afghánistánu už dochází i k vytváření seznamů nevdaných dívek a žen ve věku 12 až 45 let. Džihádisté jednoduše obcházejí domy a hledají své budoucí nevěsty. Ale nejenom je. Některé mají sloužit také jako sexuální otrokyně pro povyražení bojovníků, jak upozorňuje server Daily Mail.

Tálibán za pouhý jeden týden ovládl devět z celkem čtyřiatřiceti provincií a začal s útoky na ta největší města v zemi. Afghánská armáda přitom potvrdila ty nejhorší obavy a ukázala, že je takřka nebojeschopná. Ukazuje se, že obrovské prostředky, které Američané poskytly na její vybudování, byly z velké části rozkradeny. Potvrzují se také případy dezerce členů armády k Tálibánu. Afghánský prezident potom odvolal několik generálů ve snaze zvrátit misky vah na svou stranu, čímž však podle expertů armádě ještě více uškodil.

Největšími poraženými však zřejmě budou právě ženy a dívky. Tálibán se totiž řídí striktní interpretací islámu, který považuje ženy prakticky za zboží a do sexuálního otroctví umožňuje uvrhávat i dvanáctileté dívky. Ty jsou po každé bitvě velmi horkým zbožím, které si bojovníci rozdělují dle zásluh. Z tohoto hlediska už zní banálně skutečnost, že Tálibán zakazuje dívkám navštěvovat školy.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments