Ostudný výrok Lukáše Pollerta o obětech covidu. Lidé se po slovech lékaře bouří

Lékař Lukáš Pollert patří k těm, kteří dlouhodobě bagatelizují nebezpečí koronavirové epidemie. Činí tak konstantně od jejího počátku a svůj názor nezměnil ani v době, kdy české nemocnice praskaly ve švech a hrozilo, že pacienti zůstanou bez adekvátní péče.

Svou argumentaci vedl Pollert dál a dál až se dostal ke svému nejnovějšímu tweetu, který doslova otřásl českým internetem a patří k nejsdílenějším.

Nakonec se ukáže, že se vlastně nestalo skoro nic. Obecně vzato, ve světě, kde se naprosto neúnosně přemnožil jeden druh primátů, jemuž se podařilo už téměř dokonale zlikvidovat ostatní formy života, došlo k okrajovému snížení jeho populace – v této chvíli to jsou necelé tři promile,” uvedl Lukáš Pollert na svém Twitteru.

Výrok Lukáše Pollerta pochopitelně okamžitě sdíleli lidé, kterým podobné názory konvenují. Dočkal se ale zejména obrovské reakce od těch, kteří se jim cítí být uraženi.

Ve svém příspěvku totiž Pollert lidi nazval “přemnoženými primáty” a tragické osudy desítek tisíc lidí pojmenoval “okrajovým snížením populace”.

Kdybych umíral na covidovém lůžku, byl bych moc rád, kdybyste přišel, chytil mě za ruku a řekl mi: Nic se neděje, jste prostě jen součástí okrajového snížení populace o 3 promile. Paráda,” uvedl v odpovědi na lékařův tweet například uživatel Bimbál. Další potom tato slova přirovnal k uvažování Adolfa Hitlera nebo Josefa Stalina.

Takhle umřeli na španělskou chřipku primáti Schiele nebo Apolinaire… Ta dehumanizace je prostě ošidná,” napsal k tomu režisér Jan Hřebejk.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments