V americkém zapadákově postavili první kruhový objezd. Řidiči si s ním neví rady a dělají psí kusy, podívejte se na video

Výstavba vůbec prvního kruhového objezdu na křižovatce ve státě Kentucky zcela konsternovala místní šoféry. Ti si s kruhovým objezdem, který je třeba v Evropě zcela běžnou praxí, vůbec neví rady a dopouštějí se na něm hrozivých přestupků, jen aby ho co nejrychleji překonali a mohli jet dále po silnici, kterou dobře znají.

Úředníci ve městě Morehead na severovýchodě státu Kentucky to mysleli dobře. Chtěli omezit poměrně velké množství nehod na křižovatce, kterou každý den projíždí kolem čtyř tisíc aut, a tak na ní umístili kruhový objezd. Jenže místní řidiči z toho nejsou vůbec nadšení. Naopak, z “kruháče” jsou zmatení a nedokáží se na něm pořádně orientovat. Netrvalo dlouho a na internetu se objevilo video, které dokládá dopravní chaos, jenž tu panuje. “Přidali kruhový objezd blízké mého rodného města. Tohle je příklad toho, jak nepoužívat kruhový objezd,” napsal k videu jeden z uživatelů.

Ze záběrů je patrné, že si řidiči vybírají jakoukoliv stranu cesty, která jim zrovna vyhovuje. Jezdí také přímo jízdními pruhy, které jsou určeny protijedoucím vozům. Jeden kamion například odbočuje do nesprávného jízdního pruhu, čímž způsobil katastrofální řetězovou reakci.

Místní dopravní úřad informoval, že křižovatku na silnicích 60 a 801 nahradil kruhovým objezdem z bezpečnostních důvodů. “Hledáme způsob, jak snížit závažnost nehod, které se na křižovatce staly v minulosti,” uvedly Allan Blair z úřadu Kentucky Transporation Cabinet. Dosavadní semafory, značky zastavení a další zařízení pro řízení dopravy totiž nestačily ke zpomalení řidičů. A tak přišel na řadu kruhový objezd. Když však úředníci viděli, co se na něm děje, raději na Facebooku ještě zveřejnili instrukce, jak ho správně používat.

Zpětná vazba od místních obyvatel není příliš pozitivní. Většina z nich toto rozhodnutí označila za zbytečně vyhozené peníze. Někteří se také domnívají, že pro větší vozy, které jsou v USA typické, bude manévrování na kruhovém objezdu příliš komplikované.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments