Papaláš nejhrubšího zrna. Premiér Babiš čelí kritice za to, že nenastoupil do karantény, přestože měl

Andrej Babiš byl v přímém kontaktu s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, u které testy prokázaly koronavirus. Velká část z těch, co s ní přišli do styku, nyní musí nastoupit do desetidenní karantény. Podle dostupných informací jde o více než sto lidí. Mezi nimi je také ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podle standardních postupů by se měl od okolí izolovat také premiér Andrej Babiš coby potenciálně nakažený. Ten to ale odmítl s tím, že od hygieničky na jednání seděl dále a že se v místnosti větralo.

Někteří jsou si rovnější

Mnozí se nad tímto postupem podivují a hlasitě se proti němu ozývají především opoziční strany. “Pan premiér nemusí jít do karantény. I když seděl s hlavní hygieničkou v jedné místnosti. Všichni lidé jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější,” napsala na svém Twitteru Občanská demokratická strana s odkazem na Farmu zvířat od George Orwella.

TOP 09 potom poukázala na Babišovo tvrzení o tom, že téměř všude nosí respirátor druhé třídy. Podle opoziční strany to ale není pravda, což dokládá několika fotografiemi z poslední doby, na kterých je Babiš zachycen na jednáních bez roušky. “Stačí ale rychlý pohled na jeho twitterové příspěvky z posledních dní, abychom viděli, že slova “skoro všude” si Andrej Babiš vykládá poněkud volně. Pravidla mají platit pro všechny, pane premiére. I pro Vás,” hlásá strana.

Proč premiér nedodržuje vlastní pravidla?

Petr Gazdík ze Starostů a nezávislých potom Andreje Babiše nazval rovnou papalášem, který odmítá dodržovat pravidla, jež sám pomáhá stanovovat. “Andrej Babiš je papaláš nejhrubšího zrna! Dnes to ukázal v plné nahotě! Jak teď máme my ostatní dodržovat pravidla? Stačí říct, že jsem byl sice dlouho, ale ve větrané místnosti dostatečně daleko? Hnus!” uvedl Gazdík ostře na Twitteru.

Pravdou je, že pokud vláda od veřejnosti vyžaduje dodržování určitých pravidel, měli by se jimi řídit i její zástupci. Jinak hrozí, že s poukazem na papalášské chování vládních představitelů lidé opatření také odmítnou. Ostatně, ještě před tímto incidentem část veřejnosti vyzývala k občanské neposlušnosti, pokud se týká pravidel spojených s koronavirem.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments