Pavel Novotný se pomstil za to, že nedostal místo na kandidátce. Začal škodit své straně

Pavel Novotný definitivně vykopal válečnou sekeru a rozhodl se naplno pustit do svých spolustraníků v ODS. Ti se totiž nadále řídili svým záměrem a Novotného ani na poslední chvíli nedopsali na kandidátku. Politik se přitom domnívá, že by straně a tedy koalici Spolu přilákal velké množství dalších voličů. Mohl také sloužit jako vhodná záplata na díru, která vznikla po rezignaci Dominika Feriho.

Jak já vás nenávidím. Už nedám vteřinu svého života politikaření …  Zku*vený region. Nejde vám o stranu. Bojíte se, s*áči,” dal Novotný průchod svým emocím na sociální síti Twitter. Následovaly další drsné odsudky na adresu ODS a jejích členů. Bylo znát, že Novotný píše v afektu poté, co se dozvěděl, že definitivně shořely všechny jeho naděje na poslaneckou kandidaturu. O několik hodin později své tweety smazal.

O tom, že Pavel Novotný nebude kandidovat, rozhodla ODS už dříve s tím, že všichni kandidáti musí mít čistý trestní rejstřík, čímž Novotný v tuto chvíli nedisponuje, vzhledem k řadě jeho veřejných soudních sporů, které ne vždy skončí jeho úspěchem. Nejde však o žádné dramatické skutky.

Novotného se naposledy zastala vlivná členka ODS Alexandra Udženija, podle které měl Novotný dostat šanci kandidovat v říjnových volbách na posledním místě kandidátky. Dalo se přitom očekávat, že známý politik by přeskákal na přední pozice a poslanecký mandát získal.

Právě proto se Novotný k této variantě nestavěl příliš optimisticky. V deníku Aha! řekl, že proti jeho nominaci je další vlivná politička ODS Jana Černochová, která měla mít strach, že by byla přeskočena coby dvojka pražské kandidátky. Podobně je na tom prý Renáta Zajíčková, manželka vlivného člena ODS Zdeňka Zajíčka, která kandiduje z osmého místa.

Novotnému svitla také naděje poté, co se uvolnilo lukrativní místo na kandidátce po Dominiku Ferim. Pavel Novotný se podle některých členů snažil přesvědčit také TOP 09, aby toto místo dostal právě on. “Jestli Pavel měl nějaký pocit, že to „topka“ nabídne jemu a ono se to nestalo, to je mi líto,” uvedl Novotný.

Pavel Novotný před několika měsíci v rozhovoru pro DVTV uvedl, že v ODS už svou budoucnost nevidí, ale že do voleb této straně nemíní škodit. Následně plánoval ze strany vystoupit a spojit své další kroky s jiným politickým subjektem, který však nejmenoval. Dostal od něj však již nabídku.

Foto: ODS

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments