Petr Fiala je lidem pro smích. Tvrdí, že je nekuřák, ale občas si zapálí

Lidé na sociálních sítích kroutí hlavou nad tím, jakým způsobem se prezentuje koalice Spolu ve své předvolební kampani. Lídři jednotlivých stran, tedy ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, objíždění zemi a fotí se v rádoby přirozených pozicích, což potom opatřují komentáři, kterými se chtějí přiblížit běžnému lidu.

Obzvlášť komicky to působí zejména u předsedy ODS Petra Fialy. Tento profesor nepříliš překvapivě působí opravdu profesorsky a už několik let se snaží svou poněkud suchou image shodit a být cool. Jenže čím víc tlačí na pilu, tím je výsledek směšnější. To nejhorší si bohužel kampaň připravila jen pár měsíců před volbami.

Na sociálních sítích je tak vidět Fiala, vždy oblečen v pečlivě střiženém saku, i když je třeba vedro k padnutí a on obchází statek, kterak si hladí oslíka, případně blbne na houpačce jako malé dítě.

Hotové vášně potom na Facebooku rozpoutal příspěvek Petra Fialy o tom, že se považuje za nekuřáka, ale rád si zapálí dýmku. “Když se mě někdo zeptá, jestli kouřím, automaticky odpovídám, že jsem nekuřák. A je to pravda. Ovšem pravda taky je, že si příležitostně rád zapálím dýmku,” uvedl Fiala na svém profilu a následně zevrubně popsal svůj život s dýmkou a všechny její výhody.

Co je to za kec! Je snad jedno, co kouřím. Ať je to to, či ono, pořád jsem kuřãkem. Já také volím ODS i když je předsedou Fiala. Chci pravicového šéfa, bohužel není. Pořád je to ale ODS,” napsal na to uživatel Jarda Domin.

Další uživatelé Fialovi doporučují, aby se konečně začal soustředit na důležité věci, které lidi opravdu zajímají, jinak volby prohraje. Mnozí se pozastavují nad tím, jak moc dokáže Fiala působit nepřirozeně i v prostředí, které spolu s ním vytvářejí i najatí marketéři vystupující jako “Tým Petra Fialy”. Srovnávají to s Andrejem Babišem, za kterého sice také komunikují marketingoví mágové, ale výsledek působí věrohodně.

Nepříliš povedenou kampaň koalice Spolu a jejího lídra řeší už i členové jednotlivých stran v ní spojených. Například člen TOP 09 Ondřej Kania se rovněž pozastavil nad tím, jak Fiala a jeho tým na Facebooku komunikují.

Foto: ODS

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments