Pavel Novotný se pustil do Jaromíra Jágra. “Pokrytecky nepřiznal, že je odpůrcem očkování.”

Řeporyjský starosta Pavel Novotný se na svých sociálních sítích ostře pustil do Jaromíra Jágra poté, co vyšlo najevo, že se slavný hokejista odmítl stát tváří kampaně na podporu očkování proti covidu. Jágr to zdůvodnil tím, že se očkovat nepotřebuje vzhledem k tomu, že má dostatek protilátek. Proto také nepovažuje za správné podpořit kampaň, jejímž cílem je přesvědčit co možná nejvíce lidí, aby se očkovat nechali.

Novotný takové vysvětlení ale nechápe a domnívá se, že jde pouze o výmluvu. “Já jsem přesvědčen o tom, že Jarda pokrytecky nepřiznal, že je taky odpůrce očkování, já si myslím, že se Jarda trochu vymlouval. To už má soudit bůh, ne my lidi, já vím,” uvedl pro CNN Prima News starosta Řeporyjí, podle kterého je Jaromír Jágr jeho kamarádem.

Jarda je i pro mě morální vzor, ale tady jedná jako debil a hokejová rodina je dost blbá na to, aby ho někteří následovali,” napsal Novotný předtím na svůj Twitter. “Já Jardu nelynčuji, já jenom říkám, že měl radši mlčet. On, vzor pro pracující, nemůže říkat, že se nenechá očkovat, že má dost protilátek, to je samo o sobě kravina,” mírnil se pak poněkud.

Podle Novotného se Jaromír Jágr přinejmenším neměl pouštět do vysvětlování svého odmítnutí, když už se pro něj rozhodl. Takto totiž podpořil různé alternativní výklady o hodnotě protilátek v těle, jež navíc nejsou vědecky zcela podložené. Podle odborníků má cenu se očkovat i po prodělaném covidu, byť s určitým časovým odstupem.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments