Piráti neví, co dělají a je jim to jedno, udeřil Václav Klaus. Dopadne to tak, že se lidé budou muset hodně uskromnit

Bývalý prezident Václav Klaus se vrátil do veřejného života v průběhu covidové krize a zjevně ho nemíní opustit, přestože teď oslavil už své 80. narozeniny. Dokonce se spekulovalo o tom, že by se Klaus měl postavit do čela nové strany v říjnových parlamentních volbách. Sám tuto možnost nějakou dobu připouštěl, ale s postupem času je stále méně pravděpodobná.

Přesto se však Klaus snaží mobilizovat své příznivce proti tomu, co nazývá progresivistickými stranami, v nichž vidí největší nebezpečí současnosti. “Myslím si, že Evropané nové doby, nové éry a nových progresivistických idejí se rádi uskromní a pochopí, že návštěvy shopping center budou stále výjimečnější událostí a ty nákupní vozíky přestanou existovat a zůstanou jen snadno unesitelné košíky. To je představa naší budoucnosti,” uvedl Klaus v rozhovoru pro Parlamentní listy. Bývalý prezident přitom nedávno přiznal, že sám navštívil hypermarket teprve nyní. Překvapila ho třeba obří nabídka jogurtů. Čtěte více: Klaus v 80 letech poprvé navštívil hypermarket. Prozradil, z čeho byl v šoku

Podle Klause si strany, které jsou proponenty tohoto směřování, neuvědomují, co vlastně činí. A jejich voliči jsou na tom obdobně – vlastně dnes neví, čemu přesně dávají hlas. Nutno říct, že některé strany jim to příliš neulehčují. Spíše se vůči něčemu vymezují, než aby skutečně jasně řekly, čeho chtějí dosáhnout.

Podle mého názoru spousta lidí v čele nějakých Pirátů, STAN a TOP 09 nedomýšlí, co dělají. Krátkozrakost je základní charakteristikou těchto lidí. Lidé v politice mají krátký život, proto maximalizují krátkodobé efekty,” říká Klaus. “Mají pocit, že platí Keynesovo „In the long run we are all dead“, tedy v že v dlouhém období jsme všichni stejně mrtví, takže je to jedno. Mám strach, že šéfové těch stran se na svět dívají velmi krátkozrace a voliči se nadále uchvacují tím, co se stále ještě dá koupit v našich obchodních domech a naložit do vozíku.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments