Pekarová-Adamová se omluvila za svůj vzor, Karla Schwarzenberga. Ten dál trvá na tom, že sexuální nátlak je normální

Karel Schwarzenberg označil chování Dominika Feriho, který měl nutit k sexu řadu dívek navzdory jejich nevoli, za normální chování 25letého muže. “Kluci v jeho věku se už desetitisíce let snaží holky sbalit a dostat do postele,” prohlásil Schwarzenberg jako jeden z mála, kdo se mladého poslance zastal.

Následně ho někteří členové TOP 09 vyzvali k tomu, aby se za svůj výrok omluvil. To však Schwarzenberg odmítl a Feriho aféru označil za pokrytecké orgie. “Nebyl jsem u toho, takže to nemohu rozsoudit. Samozřejmě jestli těm děvčatům bylo ublíženo, tak je to vážná věc. Ale přišlo mi to jako pokrytecké pobouření,” uvedl Schwarzenberg pro deník Právo s tím, že se za svůj předchozí výrok omlouvat nebude. “V evangeliu se píše, že když chtěli kamenovat cizoložnou ženu, tak přišel Ježíš a zeptal se: Kdo je bez viny, ať hodí kamenem. A všichni se raději ztratili. Ježíš té ženě pak řekl, běž domů a už nehřeš,” dopustil se přitom další relativizace Karel Schwarzenberg, který představuje ikonu strany TOP 09 a vzor mnoha jejích členů, včetně předsedkyně Markéty Pekarové Adamové.

Ta teď musela za slova Karla Schwarzenberga omluvit za něj. “Chtěla bych se omluvit za to, co od některých kolegů zaznělo. Zejména za slova čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga nebo místopředsedy strany Tomáše Czernina,” uvedla Pekarová Adamová pro server irozhlas.cz. Slova čestného předsedy své strany pak omlouvala i tím, že prý neznal obsah článku, což je ale svým způsobem další relativizace celého problémů, vzhledem k tomu, jak obecně se Schwarzenberg k věci vyjádřil a jak degradoval ženy do pouhého objektu zájmu mužů.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments