Pekarová-Adamová zkusila vtipkovat na úkor Babiše. Jenže to schytala. “Než takové ženy v politice, to raději žádnou.”

Kniha Andreje Babiše, kterou tradičně nepsal sám premiér, ale jeho marketingový tým, vzbuzuje na politické scéně značné vášně. Jedni řeší, zda bude správně započtena do nákladů předvolební kampaně hnutí ANO, další si z ní rovnou dělají legraci.

K tomuto proudu se teď připojila také předsedkyně strany TOP 09, Markéta Pekarová-Adamová. Ta zkusila mnohovrstevnatý vtípek, který umístila na své sociální sítě. Vzhledem k chladnému počasí vyzvala své fanoušky, aby si zatopili právě knihou Andreje Babiše, která se jmenuje Sdílejte, než to zakážou. Jedna z hlavních tváří koalice Spolu v tomto duchu napsala: “TOPte, než to zakážou.

Její příspěvek získal na poměry Markéty Pekarové-Adamové značnou pozornost a najdeme pod ním velké množství komentářů. Jak se ale ukazuje, vtípek nemířil úplně správným směrem, protože mnohé z nich jsou velmi kritické.

Například docent Radim Vaníček se pod příspěvkem předsedkyně TOP 09 pozastavuje nad tím, jak někdo může vyzývat k pálení knih. Podle něho jde tak akorát o projev totalitního postoje ke světu. Na to konto se však Pekarové-Adamové fanoušci ještě zastali, protože podle nich nelze této produkci říkat kniha.

V diskuzi pod příspěvkem se však ozvala také novinářka Barbora Koukalová. Tu zaujala úroveň postu, a tak se ptala, zda si to Markéta Pekarová-Adamová vymýšlí sama, nebo zda jde o výtvor agentury. V jednom má však Koukalová jasno: “Jste totálním úpadkem ženského taktu v politice a než tam mít víc bab, tak než vy radši žádnou,” napsala novinářka.

Ozvali se však i ti, kdo sice nesouhlasí s Babišem, nicméně podobné manýry se jim rovněž nelíbí. “Nikdy jsem Babiše nevolil a volit nebudu. Ale také nebudu volit Vaší koalici. A jedním z důvodů je naprostá neúcta k jinému názoru. Nabádání k pálení knihy oponenta je jen další způsob, jak odradit Vaše voliče a hlavně utvrdit jeho voliče ve volbě ANO,” zhodnotil střízlivě Jakub Kopecký.

Faktem je, že předvolební kampaň koalice Spolu příliš nefunguje. Uskupení trojice stran už několik měsíců stagnuje kolem dvaceti procent v průzkumech a nedokáže se posunout výše. Oproti tomu Babišovo hnutí už opět atakuje třicetiprocentní volební výsledek.

Foto: TOP 09

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
224 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments