Pirát Ferjenčík, do kterého střílí už i vlastní strana, ukradl vtip Kalouskovi. Ten si to nenechal líbit

Pirátská strana zažívá krušné chvíle. Padají jí preference a do toho navíc na povrch začínají vyplouvat neshody mezi straníky. Těm se nelíbí především působení poslance Mikuláše Ferjenčíka v čele mediálního odboru strany, který je do značné míry zodpovědný za kampaň. Tu přitom marketingoví experti považují za mimořádně nepovedenou a srovnávají ji s kampaní, kterou Piráti zaujali v loňských volbách. Čtěte více: “Lidé se nám už smějí,” bijí na poplach Piráti. Členové strany se tvrdě pohádali o tom, jak pokračovat

Ferjenčík se to teď pokusil zlehčit, když na svých sociálních sítích sdílel fotografii, na které je vyfocen v tričku s nápisem “Za všechno může Ferjenčík“. Toto heslo však používal Miroslav Kalousek v narážce na to, že na něj Andrej Babiš sváděl všechno špatné, co se v České republice v minulých letech odehrálo.

Kalousek nejprve nechtěl uvěřit tomu, že by Piráti klesli tak nízko a skutečně si “vypůjčili” jeho slogan. “To si děláte srandu,” řekl na dotaz serveru idnes.cz. Podle něj opakovaný vtip není vtipem a považuje tuto pirátskou iniciativu spíše za trapnou. Bývalý poslanec však odmítl, že by se snad měl s Ferjenčíkem soudit. “Když někdo někomu sebere vtip, říká tím něco jen sám o sobě,” rýpl si však Kalousek. “Pirát je holt pirát. Dokáže ukrást úplně všechno. Dokonce i fór,” napsal potom bývalý šéf TOP 09 na svůj Twitter.

Mikuláš Ferjenčík se ale brání. Prý tričko dostal darem a navíc toto heslo už tak zlidovělo, že si ho Kalousek nemůže nárokovat. Bohužel si ale opět uškodil, protože na rozdíl od Kalouska nedokázal zareagovat vtipně a pouze se snažil svůj krok obhajovat.

Foto: Facebook Mikuláše Ferjenčíka

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments