Piráti vytáhli nečekaný trumf. Jaroslav Hutka pro ně objede důchodce

Pirátská strana se spolu s Piráty na poslední chvíli snaží zastavit propad v preferencích, který může zmařit jejich cíl, tedy vládnout této zemi bez Andreje Babiše. Představila proto takzvaný Stříbrný program, který je zacílený primárně na důchodce, jimž slibuje lepší zítřky, zejména potom v podobě vyšších důchodů. Čtěte více: Padající Piráti se zaměřili na důchodce. Slibují jim důchod, o kterém se jim ani nesní

Zemi začne v blízké době brázdit autobus zvaný Stříbrný šíp, ve kterém by po celé zemi měli cestovat senioři sympatizující s Piráty a Starosty. Ti se potom na různých místech setkají s místními vrstevníky a budou se s nimi bavit o programu. Aby toho náhodou nebylo málo, v osazenstvu volebního autobusu nebudou chybět ani písničkáři Václav Koubek a Jaroslav Hutka.

Jsem ráda, že se nám při přípravě programu podařilo dát dohromady řadu významných odborníků, jako je například gerontoložka Iva Holmerová, ředitel organizace Elpida Jiří Hrabě nebo odborník na dlouhověkost Petr Fridrich. Zároveň se do přípravy zapojilo i mnoho seniorů. Výsledkem této úžasné spolupráce není soubor populistických slibů, ale dokument nabízející řešení konkrétních problémů seniorů, který je zároveň odborně garantovaný,” uvedla na tiskové konferenci k představení programu 1. místopředsedkyně Pirátů, Olga Richterová.

Zejména Jaroslav Hutka je dlouhodobě kritický k poměrům v České republice. Mezi jeho oblíbené skladby z poslední doby patří například Miloš a Zubatá, ve které se strefuje zejména do současné hlavy státu. “Pusto a prázdno jde po Česku, lid zalez kamsi do sklepa, země se změnila v grotesku a z Hradčan už je jen žumpa,” začíná poněkud zoufalá skladba, která na mítincích nepochybně zazní. “Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, člověku je z toho hanba.

Je však otázkou, zda zrovna zaměření na důchodce v této fázi kampaně přinesou Pirátům a Starostům kýžená procenta ve volbách. Experti jejich kampaň dosud hodnotili jako spíše nepovedenou a vyčítali jim, že se vůbec nesoustředí na skupinu svých přirozených voličů, které navíc odradili řadou nepromyšlených výroků. Právě o hlasy těchto voličů v poslední době přicházejí a měli by se tak soustředit na to, aby je přilákali zpět.

Není sice vyloučeno, že osloví i některé důchodce, ale u nich zřejmě budou mít větší úspěch jiné strany, které se na ně zaměřují dlouhodobě a nikoliv jen před volbami. Od starší generace navíc nejčastěji zaznívají pochybnosti nad zjevem kandidáta PirStanu na premiéra, Ivana Bartoše, který se odmítl vzdát svých typických dredů.

Foto: Shutterstock, zdroj: tisková konference

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
69 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments