Počasí v Česku přinese velký zlom. Připravte se na to. Předpověď na celý týden

V těchto dnech si užíváme až nebývale teplého září, přičemž podzim už klepe na dveře. Původně meteorologům vycházelo, že v této době už bude podstatně chladněji a počasí bude více podzimního rázu. To se však nakonec nenaplnilo a už od začátku měsíce si užíváme velmi příjemných, někdy možná až příliš vysokých teplot. Všechno však jednou končí, byť ještě chvíli můžete letní atmosféru nasávat.

Poslední záchvěv léta

Pondělí přinese mimořádně vysoké teploty, které budou dosahovat 26 až 30 stupňů Celsia, a to při jasné až polojasné obloze. “Slabý, přes den, kromě západní polovině Čech, čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Večer se v Čechách vítr bude měnit na mírný západní 2 až 6 m/s a v bouřkách přechodně zesílí,” uvádí ve své předpovědi Český hydrometeorologický ústav.

Mírné ochlazení přijde již v úterý, ovšem stále se bavíme o 21 až 25 °C přes den, čímž nikdo zcela jistě nepohrdne. Navíc by měla být i poměrně teplá noc, a to v rozmezí 14 až 18 stupňů Celsia. To je něco v tomto období málokdy vídaného. Pokud jde o středu, bude to víceméně podobné: “Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s,” informuje ČHMI.

Foto: Shutterstock

O víkendu už přijde obrat

Denní teploty ještě poměrně zajímavě vystoupají ve čtvrtek, a to na 23 až 27 °C, přičemž v noci bude 14 až 10 stupňů. Opět bude jasno až polojasno. V pátek bude na většině území stále velmi teplo, a to v rozmezí 21 až 26 °C, nicméně ze západu už se bude blížit studená fronta, která tam teploty srazí k 18 °C.

Čtěte také: Do Česka jde nečekané vedro. Meteorologové vůbec nechápou, něco takového tu dlouho nebylo

Bohužel, tentokrát to na víkend s letním počasím již nevyjde. Zřejmě definitivně přichází zlom, a to ruku v ruce s příchodem astronomického podzimu. Na celém území České republiky se ochladí, kdy denní teploty budou dosahovat 14 až 19 stupňů Celsia. To už více odpovídá tomuto ročnímu období. Na druhou stranu můžeme být spokojeni, že léto trvalo tak dlouho a krásné počasí vládlo po většinu září.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments