Počasí zcela změní ráz. Mrazy vystřídá silné oteplení. Meteorologové řekli, kdy budou teploty nejvyšší

Přestože minulé dny jako by signalizovaly návrat zimy, v novém týdnu by se vše mělo vrátit do mezí, na která jsme obvykle v tomto období zvyklí. S příchodem jara přichází také teplejší počasí, zatímco příliv studeného vzduchu bude slábnout. Druhá polovina týdne by měla přinést teploty dosahující až 15 stupňů Celsia. Uvádí to prognóza Českého hydrometeorologického úřadu.

O víkendu se denní teploty pohybovaly kolem nuly a v noci padaly až k mínus šesti stupňům. “Nejsilnější mráz byl v noci na včerejšek zaznamenán v obvyklých mrazových lokalitách, tedy na stanici Kvilda-Perla, Jezerní slať -24,6 °C, Rokytská slať -24,1 °C a Březník -23,4 °C,“ uvedl František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu.

Zatímco pondělí a úterý mohou být především pocitově ještě chladnější a denní teploty budou dosahovat 3 až 7 stupňů Celsia, od středy už bude výrazně tepleji se stoupající tendencí. V pátek a sobotu by teploty měly dosáhnout až k 15 stupňům Celsia.

Meteoroložka Dagmar Honsová potom nabídla i první modely počasí na Velikonoce, kdy by hezké počasí mělo vydržet. “Numerické modely nastřelují první prognózy počasí na Velikonoce. A vypadá to, že se můžeme těšit na svátky jara s teplotami i přes 15 °C. V porovnání s teplotami na Štědrý den, kdy teploty stoupaly až k 11 °C, to ale zase takový rozdíl nebude. Snad stačí vyrůst kopřiva dvoudomá do nádivky – začíná růst při minimální teplotě 6 až 8 °C. V příštím týdnu konečně začneme skloňovat oteplování.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments