Podle Elona Muska postavili pyramidy mimozemšťané. Egypt se to snaží vyvrátit a pozval zakladatele Tesly na návštěvu

Zakladatel slavných společností Tesla a SpaceX se dostal opět do titulků médií po celém světě. Elon Musk totiž prohlásil, že podle něj postavili egyptské pyramidy mimozemšťané. V sérii příspěvků to uvedl na sociální síti Twitter, kde se s ním hned pustili do diskuze jak příznivci, tak odpůrci této teorie. Nutno dodat, že Musk uvedl pouze své domněnky a neposkytl žádný pádnější důkaz, že by tomu tak skutečně bylo.

Přijeďte a přesvědčte se

Každopádně stačilo pár tweetů od excentrického miliardáře a o pyramidách mluví celý svět. Objevují se tu více, tu méně šílené konspirační teorie. Elon Musk má na Twitteru početné publikum, a tak zprávy o tom, že pyramidy postavili mimozemšťané, rychle obletěly celý svět. Pochopitelně se dostaly také do samotného Egypta, kde na ně reagovala ministryně pro mezinárodní kooperaci, Rania a-Mashat, která celou věc uchopila jako příležitost pro propagaci vlastní země. Napsala také příspěvek pro samotného Elona Muska.

Vaši práci sleduji s velkou úctou. Proto vás a SpaceX zvu do Egypta, kde můžete zkoumat nejrůznější dokumenty o tom, jak byly pyramidy postaveny a podívat se do kobek samotných stavitelů pyramid,” uvedla Rania al-Mashat s narážkou na to, že pyramidy rozhodně nepostavili mimozemšťané, ale geniální egyptští stavitelé. “Pane Musku, čekáme na vás.

Jeden úspěch za druhým

Miliardář zatím na výzvu nereagoval, ale nezbývá než doufat, že výzvu Egypta přijme a rozptýlí tak své pochybnosti nad geniálním konstrukčním dílem. Vzhledem k tomu, že i Elon Musk má podobné akce rád a často je propojuje s byznysem, nelze vyloučit, že se taková přestřelka může Egyptu nakonec vyplatit, například tím, že sem podnikatel umístí továrnu některé ze svých firem.

Dodejme, že o Muskovi se v posledních týdnech hodně mluví. Jeho automobilka Tesla trhá na akciových trzích jeden rekord za druhým a je nejhodnotnější firmou ve svém oboru. Space X zase slaví velký úspěch, když se jí podařilo vypravit první soukromý let k Mezinárodní vesmírné stanici, který skončil úspěšným přistáním v Mexickém zálivu.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments