Policejní prezident promluvil k případu muže, který se zastřelil před ministerstvem zdravotnictví. Vyloučil jeden z rozšířených motivů

V posledních několika dnech se v Česku odehrálo několik sebevražd, jejichž okolnosti vzbuzují pochybnosti. Pokud jde o případ muže, který se minulý týden zastřelil před vchodem ministerstva zdravotnictví, zde vše ještě podpořilo mlčení, kterým se policie zahalila. Netrvalo dlouho a na světě byly první teorie, co dotyčného k sebevraždě vedlo.

Jednou z těch nejrozšířenějších byla zpráva o tom, že muž si vzal život kvůli tomu, že jeho manželce nakažené koronavirem lékaři odmítli poskytnout lék ivermektin, o němž se v současné době hodně diskutuje nejen na odborné úrovni, ale právě i v konspirativních kruzích. Dochází to dokonce tak daleko, že například poslanec Lubomír Volný označuje lékaře odmítající podat ivermektin za vrahy a svým příznivcům rozváží nebezpečnou odčervovací pastu pro koně s obsahem tohoto léčiva.

Volný se přitom vyjádřil přímo k tomuto případu. “Já osobně to považuji za výsledek vládní politiky. Včera vyrobila nového Palacha, který je velmi jasnou ukázkou toho, do jakého stavu dohnala značnou část obyvatelstva,” uvedl poslanec ve videu zveřejněném na jeho facebookovém profilu, které vidělo více než 71 tisíc lidí.

Tato verze každopádně už žije vlastním životem, a tak se k ní vyjádřil sám policejní prezident Jan Švejdar. “Samozřejmě, že mě zajímalo, kdo, proč a jak to udělal. My ty důvody sdělovat nemůžeme. Nicméně víme bezpečně, že se to nestalo kvůli manželce, které nebyl podán lék Ivermektin, v důsledku čehož zemřela na covid. Muž nebyl ženatý a tyto okolnosti jsou zcela liché,” uvedl pro server Lidové noviny policejní prezident.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments