Policie varuje: za pivo v parku tvrdý postih

Češi naplno využívají prvních jarních dní k tomu, aby vyrazili ven, byť tak mohou činit pouze ve svém okresu. Na řadě oblíbených míst v tom kterém mikroregionu se tak hromadí velké množství lidí, kteří nedodržují rozestupy, nenosí respirátory a konzumují alkohol.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný hájí přísná opatření s tím, že teď ještě není prostor k rozvolnění. Mnozí politici však volají po tom, aby lidem byl přeci jen otevřen větší manévrovací prostor. “Opět apeluji na propojení Prahy s okresy Praha-Východ a Praha-Západ. Pomohlo by to rozptýlení lidí do většího prostoru,” uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib na svých sociálních sítích. Podle něj se Pražané shromažďují na několika místech, protože nemají jinou možnost.

V Praze se vysoké frekvenci návštěvníků těší především náplavka, ale také Riegrovy sady nebo Žižkovské zahrádky. Místní stánky potom využívají příležitosti a jakoby zapomínají na nařízení, které jim zakazuje prodej alkoholických nápojů s sebou.

Provozovatel stánku bude v této souvislosti čelit přestupkovému řízení,” uvedla pro Lidové noviny mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Pokutě či správnímu řízení potom budou vystaveni i konzumenti alkoholických nápojů na veřejnosti, na což platí zákaz. Za přestupek hrozí pokuta až 10 000 Kč na místě a 3 000 000 Kč ve správním řízení.

Policie momentálně zvyšuje počty kontrol a zaměřuje se právě na nedodržování protiepidemických opatření tam, kde se vyskytuje větší množství osob. Zároveň bude vymáhat zákaz vycházení po 21. hodině.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments