Policie vyšetřuje exprezidenta Klause za nenasazenou roušku na Národní třídě. Hrozí mu pokuta ve výši 3 milionů korun

Bývalý prezident Václav Klaus už několikrát zopakoval, že povinnost nosit roušku neuznává a považuje ji za prostředek útlaku občanů. Před několika dny dokonce narýsoval linku mezi takzvanými rouškaři a vítači imigrantů. Jsou to podle něj ti samí lidé. Nijak přitom nezohlednil například skutečnost, že k nošení roušek vyzývá také současný prezident Miloš Zeman, který jinak razí politiku vysloveně protimigrantskou.

Roušku měl na krku

Václav Klaus vzbudil rozruch už tím, když ve svátek 28. října pronesl projev bez nasazené roušky. Tehdy mu to prošlo, což se ale pravděpodobně nebude opakovat. Bývalý prezident totiž dorazil na oslavy svátku 17. listopadu opět bez roušky a vyskytoval se v těsné blízkosti dalších lidí.

Mám ji tak napůl,” odpověděl Klaus s úsměvem na dotazy novinářů, proč má roušku u krku a nikoliv a nose a ústech tak, jak má být. „Abychom bez diskuse přijímali veškeré chaotické vládní příkazy a zákazy, to skoro není možné.”

Pravděpodobně se domníval, že nad ním pořádkové síly přimhouří oči. To se ale podle všeho nestane. Klaus totiž roušku neměl nejen při debatě s novináři, ale ani při svém projevu na Smetanově nábřeží. Policie následně informovala o tom, že se zabývá občany, kteří neměli nasazené roušky.

Klaus bojuje proti omezování svobod

Mezi nimi byla i jedna veřejně známá osoba. Toto možné přestupkové jednání oznámíme správnímu orgánu,” uvedla policie na svém Twitteru. S exprezidentem Klausem tak bude pravděpodobně zahájeno správní řízení. Jeho nesouhlas s vládním nařízením vydaným v nouzovém stavu mu hrozí pokuta ve výši až tří milionů korun.

Na místě mohou policisté uložit pokutu až 10 tisíc korun, ve správním řízení poté až tři miliony korun,“ upřesnil mluvčí Policie ČR Jan Daněk. Přímo na Národní třídě policisté pokuty neudělovali, ale lidem bylo pouze sděleno protiprávní jednání. Daněk potvrdil, že Klause policie eviduje jako veřejně známou osobu.

Václav Klaus přitom ve svém projevu hovořil o tom, že v České republice pokračuje omezování svobod. “Naděje na návrat k normálnímu svobodnému životu slábne. Zavádí se cenzura. Začíná být opět povolena jen jedna jediná pravda. Vítězí manipulace, moralizování a dělení společnosti na ty správné a politicky korektní, kteří i dnes se vším souhlasí, a na ty, kteří si dovolí nesouhlasit,” prohlásil bývalý prezident.

Foto: klaus.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments